Укр Рус
, редакторка стрічки

Удари Калібрами з Каспійського моря: у ВМС пояснили, чи існує така загроза

Калібр
Фото: Getty Images

Теоретично РФ здатна завдавати ударів Калібрами з акваторії Каспійського моря, оскільки там є ракетоносії, проте наразі немає підтверджених фактів використання.

Про це розповів речник ВМС України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону Єдині новини.

Загроза ударів Калібрами з Каспійського моря

– У Каспійському морі так само є носії крилатих ракет. Він там не один. До речі, за інформацією, яка ще перевіряється, там є носії, що мають унітарні пускові установки, – заявив він у коментарі ведучому ICTV Вадиму Карп’яку.

Зараз дивляться

За його словами, зараз РФ має на Каспії вісім ракетоносіїв, здатних запускати лише Калібри, а на деяких інших проєктах стоять унітарні, які теоретично ще можуть запускати Онікси й Циркони.

– І у складі Каспійської флотилії, можливо, є такі зразки. Але там точно є принаймні кілька носіїв крилатих ракет. Так само технічні характеристики загалом дозволяють використовувати їх з тієї акваторії, але підтверджених кейсів щодо того ми не маємо, – наголосив він.

Речник ВМС також нагадав, що свого часу РФ через небезпеку вивела до Каспійського моря через Волго-Донський канал останні два малих ракетних кораблі проєкту Каракурт, побудовані для Чорного моря, для проведення ходових випробувань.

– Найімовірніше, вони перебувають у Капійському морі. Тому ймовірність обстрілів звідти є, але підтверджених фактів немає, – підсумував він.

Станом на ранок 15 листопада у Чорному та Азовському морях ворожі кораблі відсутні.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 996-ту добу.

На інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні можна стежити за ситуацією в містах.

Читайте також
Партизани показали останні російські кораблі в бухті Севастополя
Кораблі РФ у бухті Севастополя

Азовське море, Війна в Україні, ВМС України, Дмитро Плетенчук, Калібр, Кораблі, Ракетні удари Росії, Російська агресія, Чорне море, Чорноморський флот РФ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка