Укр Рус
Потребує перевірки
, редактор стрічки

Франція і Британія розглядають залучення своїх військ для моніторингу припинення вогню в Україні – ЗМІ

британські військові
Фото: Depositphotos

Франція та Велика Британія розглядають варіанти мирних переговорів щодо російсько-української війни, зокрема й варіант розміщення французьких та британських військ на лінії розмежування в Україні.

Про це пише Радіо свобода із посиланням на високопоставленого чиновника НАТО, який давав коментар на умовах анонімності.

Розміщення військ Франції та Британії в Україні

За його словами, французькі та британські війська можуть вести на лінії розмежування моніторинг стану припинення вогню, але зупинення бойових дій можливе лише за столом переговорів.

Зараз дивляться

Як повідомив високопосадовець НАТО, такі дискусії тривають лише в окремих столицях, але не на рівні Альянсу. За його словами, Франція та Британія хочуть підготувати декілька варіантів, де будуть різні сценарії розвитку подій, для того, щоб в ситуації, якщо Сполучені Штати за президентства Дональда Трампа відмовляться від підтримки України, країни Європи мали план дій для допомоги Києву.

Високопосадовець Альянсу додав, що розробка конкретних пропозицій і варіантів підтримки необхідна, зокрема, і для того, щоби гарантувати участь союзників з Європи у мирних перемовинах між Києвом та Москвою, якщо посередником буде виступати новообраний президент США Дональд Трамп.

Інших деталей щодо планів Франції чи Британії представник НАТО не навів.

Війська країн НАТО в Україні

Нагадаємо, у минулому французьке видання Le Monde повідомляло про те, що Франція і Британія обговорюють плани із можливого розміщення своїх військ в Україні.

Згодом це питання коментував і міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, який заявив, що “не виключає жодного варіанту”, коли йдеться про участь французьких військ у бойових діях.

Втім, глава МЗС Великої Британії згодом заперечив, що Лондон розглядає подібні ініціативи.

Ідею залучити національні регулярні армії до війни в Україні вперше, ще у лютому 2024 року, озвучив французький президент Еммануель Макрон. Втім, тоді серед країн НАТО це викликало різку реакцію, після чого чимало політиків, зокрема канцлер ФРН Олаф Шольц та президент США Джо Байден, заперечували таку форму підтримки України на полі бою.

Читайте також
Зеленський пояснив, чому не закликає партнерів надіслати війська на допомогу Україні
Володимир Зеленський

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка