Укр Рус
Пояснюємо
Пояснюємо
, редакторка стрічки

Скільки служать мобілізовані під час воєнного стану: відповідь адвокатів

скільки служать мобілізовані під час воєнного стану
Фото: Depositphotos

Повномасштабна війна триває вже більше трьох років, тож питання тривалості служби та умов демобілізації є надзвичайно актуальним для багатьох військовослужбовців, мобілізованих до лав Збройних сил України. 

Факти ICTV дізнавалися в адвокатів Анни Даніель та Андрія Шабельнікова, як довго мають служити мобілізовані в умовах воєнного стану. 

Cкільки служать мобілізовані під час воєнного стану 

За словами адвоката, керівного партнера Адвокатського бюро Анни Даніель, кандидата юридичних наук Анни Даніель, в Україні строки військової служби мобілізованого під час воєнного стану не є фіксованими.  

Зараз дивляться

– Під час воєнного стану в Україні строки служби мобілізованих осіб можуть бути змінені відповідно до потреб оборони, – зазначила вона. 

Керівний партнер адвокатського об’єднання EvrikaLaw, голова комітету Національної асоціації адвокатів із питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков додає, що, згідно з ч. 6 ст. 23 закону України Про військовий обов’язок і військову службу, для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації в умовах воєнного стану строк служби відповідає строку дії особливого періоду та проведення загальної мобілізації.  

– Отже, мобілізовані мають проходити службу до моменту скасування чи припинення воєнного стану або ж ухвалення рішення про демобілізацію. Проте слід нагадати про право військовослужбовців на звільнення з військової служби навіть в умовах воєнного стану, – зазначив Андрій Шабельніков.  

Так, мобілізовані можуть бути звільненні з військової служби за станом здоров’я, за сімейними обставинами, у зв’язку зі звільненням з полону та в інших випадках.

Скільки мають служити військові під час воєнного стану: підстави для звільнення 

Анна Даніель пояснила, що військовослужбовці, які проходять службу за призовом за мобілізацією або в особливий період, а також резервісти можуть бути звільнені з військової служби під час воєнного стану з таких підстав:

  • Досягнення граничного віку.
  • Стан здоров’я.
  • Встановлена інвалідність.
  • Засудження судом, якщо військовослужбовець отримав обвинувальний вирок.
  • Сімейні обставини або інші поважні причини.
  • Звільнення з полону.
  • Скорочення штату або організаційні зміни.

Призначення або перебування на посадах у судовій системі, зокрема:

  • Судді, в тому числі Конституційного суду України.
  • Члена Вищої ради правосуддя або Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  • Керівника, заступника або дисциплінарного інспектора служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.

– Тож під час воєнного стану на території України військовослужбовці залишаються на військовій службі до  кінця дії воєнного стану; демобілізації (яка під час дії воєнного стану не відбувається відповідно до вимог чинного законодавства України), окрім випадків, якщо для цього є підстави, закріплені ст. 26 закону України Про військовий обов’язок і військову службу, поки не з’явиться підстава для звільнення відповідно до закону, – підсумувала Анна Даніель.

Читайте також
Чи можна купити антибіотик без рецепта та за яких умов
чи можна купити антибіотик без рецепта

військовослужбовці, Воєнний стан
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка