Укр Рус
, редакторка стрічки

Що буде з цінами на продукти перед Новим роком: прогноз експерта

Продукти, магазин, супермаркет
Фото: Depositphotos

На вулицях вже запалюють святкову ілюмінацію, а господині вишукують, що б такого приготувати до новорічного столу.

Чи вдарить по гаманцю похід до магазину цього разу та що буде з цінами на продукти перед Новим роком 2024 – розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Чи підвищаться ціни на продукти перед Новим роком

Як зазначає експерт, цінник святкового столу цього року традиційно збільшиться на 5-10%. Це обумовлено зростанням попиту, адже всі ми хочемо порадувати себе та близьких різноманіттям страв та поласувати смачненьким.

Зараз дивляться

– Нової динаміки, відмінної від минулих років, перед святами не буде. Тобто ми зазвичай традиційно маємо з вами невеличке підвищення вартості продуктів перед святами тоді, коли виникає додатковий попит. Так воно і буде цього року, – каже економічний експерт.

Крім того, за словами Олега Пендзина, навіть блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею наразі ніяк не вплинуло на ціни у супермаркетах.

– Я гадаю, що через це може трішки зрости вартість закордонної продукції, зокрема цитрусових. Але я маю сподівання, що проблему з розблокуванням кордону вирішать до Нового року. А так всього є вдосталь, тож якогось різкого збільшення цін не буде, – запевняє член Економічного дискусійного клубу.

Що буде з цінами на продукти перед Новим роком 2024

Перед святами традиційно на 5-10% підвищуються ціни на продукти. Цього року через блокування кордонів тенденція може трішки змінитися – до цінника закордонних смаколиків, як-от риба, цитрусові та сіль, додасться 1 або 2%.

– Ми імпортуємо екзотичні фрукти, рибу та сіль. От і подивимося на рибі та цитрусових, що буде, – каже експерт.

Що буде з цінами на м’ясо, рибу, ікру, молоко, овочі та цитрусові – читайте далі.

  • М’ясні вироби

Відсоток зростання залежить від виду м’ясного виробу. Загалом — в межах 5-10%.

  • Риба та ікра

Перед Новим роком варто очікувати невеликого збільшення вартості риби та ікри. Який саме буде плюс до ціни, залежить від регіону вилову та вподобань населення.

– Рибу ми веземо через імпорт, тож якщо розблокують кордон з Польщею, то зростання вартості на неї буде незначним. Якщо ні, то, безперечно, з рибою буде дефіцит, особливо зі слабомороженою продукцією та ікрою, – додає Олег Пендзин.

Що буде з цінами на продукти перед Новим роком 2024 – прогноз експерта Фото 1

Фото: Pexels

  • Фрукти та овочі

Цінник на продукцію внутрішнього ринку майже не зміниться. Очікувати зростання цін варто на екзотичні фрукти, зокрема цитрусові, адже це імпорт.

– Врожаю цитрусових у світі вдосталь. Якщо кордони розблокують – тоді динаміка зростання зміниться і ціни підуть донизу. Огірки та помідори – парник є в Україні. Це точно не їде через імпорт, тож стрибка цін на цю продукцію не буде, – каже Олег Пендзин.

  • Молоко, хліб та яйця

Це все внутрішній ринок, тож перед святами більше ніж на 5-10% традиційно ці продукти не додадуть у ціні. До того ж цієї продукції в країні вистачає.

молоко у пляшці

Фото: Unsplash

– Щодо яєць – перевиробництво, крім того, яйце сьогодні дешевше, ніж було рік тому, – додає Олег Пендзин.

Щодо молока та молочної продукції теж не варто очікувати якихось несподіванок. Це наше виробництво, і воно наразі повністю покриває потреби населення.

Якщо підсумувати, то українцям перед новорічними святами варто готуватися до традиційного зростання цін в районі 10%.

– Рік до року у нас простежується динаміка зростання вартості продуктів святкового столу на 5-7%. Зараз, я думаю, великого зростання цін не буде, максимум 1,5-2% доданих до вищезгаданих. Але ми це і не відчуємо, – резюмує економічний експерт.

Нагадаємо, що з 6 листопада польські перевізники блокують рух вантажівок на українсько-польських пунктах пропуску. Факти ICTV писали, чи вплине ця ситуація на наявність продуктів.

Екзотичні фрукти, Молоко, Новий Рік, Овочі, овочі та фрукти, Риба, Свята, Фрукти, Ціни на продукти, яйця
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка