Доповнить Prozorro: Мінекономіки розробляє “оборонні рамки” для держзакупівель

Міністерство економіки України розробляє механізми, які допоможуть розвинути вітчизняне виробництво і вдосконалити процедури державних закупівель.
Про це повідомила заступник міністра Надія Бігун на пресконференції в агентстві Інтерфакс-Україна Легка промисловість – за прозорі закупівлі: українському захиснику – українську форму!
– Від українських платників податків безпосередньо залежать надходження до бюджету, а отже, здатність країни фінансувати оборону. І в Мінекономіки переконані, що кошти державних закупівель мають залишатися в Україні. Ми повинні зробити все можливе, щоб кожну копійку, яка йде з бюджету, ми витрачали всередині країни, а не платили за імпорт, – сказала вона.
За словами Бігун, Мінекономіки усвідомлює проблемні питання, серед яких неможливість довгострокового планування, брак обігових коштів тощо, з якими стикаються сьогодні українські компанії легкої промисловості, що намагаються виготовляти та постачати продукцію силам безпеки та оборони.
Як зазначили в Мінекономіки, для держави дуже важливими є гарантії, що необхідну продукцію буде поставлено вчасно і вона матиме належну якість, тож міністерство напрацьовує відповідні механізми та інструменти.
Зокрема, триває процес розроблення “оборонних рамок” – нового інструменту, який доповнить актуальні на сьогодні прямі закупівлі або спрощені закупівлі в системі Prozorro. Планується, що він дасть змогу заздалегідь кваліфікувати виробників, які мають намір брати участь в оборонних держзакупівлях, а впровадження “оборонних рамок” спростить і прискорить процедуру.
Бігун додала, що інший опрацьовуваний механізм дасть змогу укладати довгострокові договори на постачання між виробником і державою.
– Якщо йдеться про брак обігових коштів, то, наприклад, нещодавно в програму Доступні кредити 5-7-9% ми додали факторинг. Держава компенсуватиме витрати на сплату базової винагороди фактору до рівня 13% річних, – наголосила заступник міністра економіки на ще одній новій можливості для виробників.
До речі, перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко розкритикувала практику закупівлі під час війни імпортних товарів, аналоги яких виробляються в Україні, особливо на промислових підприємствах у прифронтових містах.