Молоді лідери – нові правила. Як Курц, Макрон і Трюдо ламають стереотипи

В жовтні цього року австрійські виборці привели до влади партію, лідеру якої усього – 31 рік.
Однак, у світі молодь в політиці – уже не новина. За останні два роки Себастьян Курц – уже третій з тих, хто викликає одночасно – захоплення у виборців. І скепсис – у політологів.
Першопрохідцем серед молодих і креативних став Джастін Трюдо. Два роки тому він сів у крісло прем’єр-міністра Канади.
Потомствений політик, його батько також керував Канадою. Трюдо-молодший – вчитель математики, знавець квантової фізики, боксер.
Він заснував нове віяння серед світових політиків. Ним стала – вигадана канадським прем’єром – мова шкарпеток.
У шкарпетках з черепами Трюдо прийшов на з’їзд рідної ліберальної партії.
А з чорно-білими котиками – прилетів до України з офіційним візитом.
Психоаналітики твердять, так канадський прем’єр повідомляє світу те, що не завжди може пояснити словами.
І якщо Джастін Трюдо перший, хто замахнувся на строгий дрес-код політиків, то Еммануель Макрон, який в травні цього року став президентом Франції, здивував виборців своєю унікальною історією кохання.
Читайте: Папарацці зіпсував Макрону відпочинок на віллі
Те, що перша леді Франції буде старшою за свого чоловіка на 25 років – велелюбних французів ані трохи не збентежило. Швидше – навпаки. Як і кохання з власною вчителькою літератури.
Незвична поведінка притаманна і наймолодшому із цієї трійці Себастьяну Курцу. Свої перші кроки в політиці цей метросексуал зробив ще у 17 років. З часом став лідером молодіжного крила рідної консервативної партії.
Роздача презервативів чорного кольору, а в 2011 році – це був офіційний колір австрійських консерваторів, зробила його політиком національного масштабу.
Ставка на клубну молодь спрацювала. Фігурально висловлюючись, Курц буквально в’їхав у Віденський рейхстаг. В 27 – він вже очолив МЗС Австрії.
Трьом мушкетерам світової політики – вдалось поєднати непоєднуване: ліберальній погляд на світ і консерватизм у відстоюванні національних інтересів.
Однак, як довго їм вдасться балансувати між такими протилежностями – невідомо. Ясно одне: на неординарних політиків-джуніорів в світі однозначно з’явився попит. І вони не збираються поступатися місцем у політичному експресі досвідченим і зарозумілим.
Простежується одне, класичні політики, що керували світом останні сімдесят років – відходять в минуле. У влади нове покоління Twitter та Facebook.
Нагадаємо, Собака президента Франції Еммануеля Макрона, помочився на камін в Єлисейському палаці під час зустрічі глави держави з міністрами. Чорний метис лабрадора і грифона помітив камін за спинами присутніх.