Укр Рус

Траст та українські реформи: ЄС підтримав новий формат Східного партнерства

Траст та українські реформи: ЄС підтримав новий формат Східного партнерства

Відповідне голосування відбулося у Страсбурзі в рамках планерного засідання Європарламенту. За проголосували 519 депутатів, проти – 114, утримались 47, пише УНІАН.

Напередодні пройшло обговорення доповіді, авторами якої є Лайма Андрікіте та Кнут Флекенштайн.

Зокрема в доповіді пропонується створити модель Східне партнерство плюс для країн, які мають угоди про асоціацію з Євросоюзом і досягли значного прогресу у проведенні реформ, що “в кінцевому підсумку може призвести до приєднання до Митного союзу, Енергетичного союзу, Союзу цифрових технологій та Шенгенської зони, подальшого доступу до внутрішнього ринку ЄС, інтеграції у транспортну інфраструктуру, партнерства в індустріальній сфері, збільшення участі в програмах ЄС та агентствах, а також скасування роумінгу”.

Зараз дивляться

Також пропонується заснувати для України, Грузії та Молдови трастовий фонд, який би фокусувався на приватних і державних інвестиціях в соціальну та економічну інфраструктуру.

Крім того, пропонується заявити про підтримку справжніх економічних реформ, які спрямовані на поступове скасування монополій, обмеження ролі олігархів шляхом запровадження відповідних законів та підтримку реформ у банківському і фінансовому секторах, спрямованих на боротьбу з відмиванням грошей та ухиленням від сплати податків.

Читайте: Путін хоче Україну будь-якою ціною, але помилився – міністр оборони Польщі

У доповіді констатується, що участь Білорусі у військових навчаннях з Росією Захід-2017, які були спрямовані проти Євросоюзу, є “неприйнятною”.

Також в документі міститься заклик до Росії забезпечити безпеку спостерігачів ОБСЄ та їхній безперешкодний доступ на місцях, розглянути питання про підтримку розгортання збройної поліцейської місії ОБСЄ на сході України, відобразити перспективу розширення ролі Євросоюзу у вирішенні конфліктів в Україні та Грузії, у тому числі шляхом запуску місій в рамках Спільної безпекової та оборонної політики ЄС для посилення безпеки і стабільності.

Нагадаємо, Київ розкритикував Мінськ за голосування білоруської делегації в ООН проти резолюції щодо Криму.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка