
Навіщо засекретили рішення Краматорського суду?
Його засекретили тому що є згадування про ІСU. Компанія виводила гроші Курченка, Арбузова та Януковича. Здавалося, що дивного. От тільки засновником тієї компанії, як з’ясувалося, була Гонтарева.
Після такого скандалу владі довелося виправдовуватися, екстрено викликавши на засідання комітету з питань Нацбезпеки та Оборони Генпрокурора.
Як пояснив Луценко, в рішенні Краматорського суду сотні суб’єктів господарювання, через які Янукович вів злочинну діяльність. А тому розсекречення такої інформації могло зашкодити слідству. І Гонтарева, мовляв, тут ні до чого.
От тільки чому усе це раніше не повідали журналістам?
Є запитання в Центру протидії корупції й до рішення Краматорського суду. Кажуть, воно недолуге, через що офшорні компанії можуть відсудити назад конфісковані гроші.
Дивіться: День Соборності: живий ланцюг у Києві та 30-метровий стяг
Аби збити градус напруги, генпрокурор заявив: експертизи щодо участі колишньої компанії Гонтаревої у схемах Януковича ще тривають. Тоді як сама очільниця НБУ в безстроковій відпустці – вже 8 місяців.
Але цього тижня сталося те, чого чекали пів року. Президент вніс до Ради 2 постанови – одну на звільнення Гонтаревої, іншу – на призначення головою НБУ Якова Смолія, який виконує обов’язки керівника Нацбанку. Від цього залежить подальша співпраця із МВФ.
Запеклі бої також тривають і за НАБУ. Передусім мова йде про обрання аудитора НАБУ для проведення перевірки за 2016 рік. Без очільників також залишаються 2 міністерства, Антимонопольний комітет та Фонд держмайна.
До слова, зустріч у Нормандському форматі може відбутися на Мюнхенській конференції із безпеки з 16 до 18 лютого.