Сортування відходів у Києві: що за будиночок, і що з ним робити?

Лише 5% відходів у столиці України сортують, хоча спецконтейнери з’явилися кілька років тому.
Справа тупцює на місці через нашу неосвіченість та відсутність соціальної реклами. Серед тисяч бордів така агітація трапляється вкрай рідко, та й якісною її назвати важко.
Для реінкарнації пляшок, паперу та скла у цьому столичному дворі нещодавно поставили окремі контейнери. А пояснити для чого – забули.
У під’їздах – жодної агітації, на контейнерах саморобні пояснення. Начальник ЖЕКу каже, інформації достатньо.
«Ось такі, подивіться, були на кожному контейнері. Ми кожного мешканця інформували, я вам 10 раз кажу», – розповідає директор ЖЕКу Олександр Яскевич.
ВІДЕО.Сортування відходів у Києві: що за будиночок, і що з ним робити?
До роздільного збирання відходів практично не привчають і в школах, хоча винятки є. Посібники вчителі роблять самі або скачують з Інтернету.
«Із під олії, з під оцету. Будь-яка пластикова пляшка повинна потрапити в спеціальний кошик», – каже учителька початкових класів школи № 313 Наталя Гопак.
У 7 з 10 районів Києва наступного року планують кожен четвертий бак зробити для сортованих відходів. У таких дворах зменшать плату за вивезення сміття. Агітматеріалів надрукували на півмільйона гривень,але знайти їх по місту важко.
«Думаю, що проблема не в агітації, основна проблема – це у відсутності економічних стимулів роздільного збору побутових відходів», – каже директор «Київкомунсервісу» Сергій Мельник.
Міністерство житлово-комунального господарства не рекламуватиме сортування відходів, бо не має на це грошей.
«Якщо ініціатива буде йти від людей, або це будуть міжнародні компанії, які будуть пропагувати саме роздільний збір, звичайно, ми будемо підтримувати», – каже прес-секретар Міністерства житлово-комунального господарства України Ольга Маштакова.
Поки пляшки вивозять на звалище, де вони розкладатимуться півтисячі років, отруюючи землю – переробні заводи завантажені на третину. Тому переконувати людей сортувати сміття потрібно, наголошує експерт.
«Навколо міст ростуть кучугури сміття, єдине, що воно лежить не перед хатою, а лежить десь за містом, і нам здається, що воно все добре», – каже голова правління Асоціації підприємств поводження з відходами Віктор Ржоткевич.
Така інформація має бути в людей перед очима якнайчастіше, адже саме завдяки активній рекламі за роздільні відходи країни насправді бережуть своє довкілля.