
На вчорашньому засіданні політичної підгрупи в Мінську обговорювався механізм проведення місцевих виборів в окупованих районах Донецької та Луганської областей.
Про це повідомив кореспондент 112 Україна.
За словами українського представника Романа Безсмертного, що сторони далекі від консенсусу в цьому питанні.
– Про вчорашнє і сьогоднішнє засідання підгрупи відомо, що в порядку денному була так звана “модальність” та проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу. За словами представника України Романа Безсмертного, тут дуже багато питань і проблем. Позиція України полягає в тому, що у виборчому процесі участь повинні брати всі українські політичні партії, щоб система виборів була з пропорційними і закритими списками, щоб в голосуванні брали участь переміщені жителі та біженці, висвітлення виборів гарантувалося для всіх українських ЗМІ. Однак російська сторона не хоче допускати таких виборів і хоче, щоб їх контролювали самопризначені ТВК “ДНР” і “ЛНР”, – повідомив кореспондент.
Жодних коментарів від самих парламентерів не буде до засідання контактної групи.
– Вчора розмовляли і сьогодні продовжать розмовляти, це природно, така практика – нічого не говорити, а повідомляти тільки за підсумками засідання тристоронньої спільної групи за участю Леоніда Кучми та інших представників. Як очікується, на сьогодні такого засідання і не буде, тому не знаю, чи дізнаємося щось реальне, – розповів кореспондент.
Засідання ТКГ відбудеться після зустрічі глав МЗС країн “нормандської четвірки”.
– 6-го лютого представник України в тристоронній контактній групі Леонід Кучма звернувся до спеціального представника ОБСЄ Мартіна Сайдика, якому запропонував у зв’язку з тим, що продовжується порушення режиму тиші з боку бойовиків і відсутній прогрес по звільненню заручників і виконання інших пунктів Мінських домовленостей, вести засідання тристоронньої контактної групи після того, як зберуться міністри закордонних справ “нормандської четвірки”. А таке засідання міністрів, за словами Клімкіна, може відбутися в цю суботу, 13-го лютого у Мюнхені в межах конференції з безпеки. Не виключено, що були попередні домовленості, щоб провести цієї п’ятниці, 12-го лютого, якісь консультації тристоронньої групи у режимі відеоконференції, – повідомив кореспондент.