Укр Рус
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

Менеджмент Хрещатика діяв чітко відповідно до вимог Нацбанку

Менеджмент Хрещатика діяв чітко відповідно до вимог Нацбанку

Менеджмент Хрещатика діяв чітко відповідно до вимог Нацбанку.

В останні дні роботи банку Хрещатик його менеджмент діяв строго відповідно до вимог Національного банку України, погоджуючи всі свої рішення з регулятором. Про це повідомили в банку Хрещатик. За словами джерела, заяви, що в банку перед введенням тимчасової адміністрації нібито відбувалося дроблення вкладів фізосіб, не відповідає дійсності.

– Загальна сума, яку повинен виплатити вкладникам Фонд гарантування вкладів фізосіб за останні дні перед введенням тимчасової адміністрації практично не зросла. Якщо у нас за станом на 31 березня було вкладів, які підпадають під виплати Фонду на 2,828 млрд грн, то за станом на 6 квітня по балансу за 5 квітня ця сума склала 2,843 млрд грн. Збільшення порядку половини відсотка. Мова всього про 15 млн грн. З них 9 млн грн це відсотки. 31 березня закінчився календарний місяць – автоматично відбулося нарахування відсотків на всю суму депозитного портфеля. Що стосується решти суми, то важливо відзначити, що понеділок був звичайний робочий день, вторник звичайний. Ажіотаж спостерігався в центральному відділенні банку. А у всіх регіональних відділеннях банк працювала в звичайному режимі, приймав вклади населення. Якщо порівняти ситуацію в Хрещатику з іншими банками, в які була введена тимчасова адміністрація, то ситуація радикально відрізняється, – пояснили в банку.

Зараз дивляться

Не є достовірною і інформація про те, що в суботу та неділю 2-3 квітня в банку проводилися сумнівні операції поза контролем НБУ.

– Суботу та неділю в банку вимушено оголосили робочим днем, так як в п’ятницю в центральному відділенні був ажіотаж, стояла велика черга, було багато заявок від клієнтів, які необхідно було обробити. Ми відправили до Національного банку лист з проханням продовжити нам в п’ятницю операційний день. Потрібно було утримати ситуацію в руках. У банку працював куратор Національного банку. Якби він помітив щось протизаконне, то відразу б заблокував всі операції. Ні в суботу, ні в неділю, жодної копійки з коррахунку не зникло, так як система електронних платежів НБУ не працює. Це просто неможливо, – заявив співрозмовник видання.

За його словами, з банку не було виведено жодного застави.

– Всі застави, які звільнялися за кредитами, були звільнені згідно з вимогами Нацбанку, який чітко вказує, що застави можуть звільнятися виключно після повного погашення кредиту. У нас дійсно на хвилі паніки та ажіотажу багато вкладників розривали достроково депозити. З втратами відсотків. Хтось перераховував свої кошти в інші банки, хтось купував квартири. Гроші надходили на розрахунковий рахунок вкладника, і він потім набував нерухомість. Зауважу, мова йде про придбання квартир, які ніколи не були в заставі у банку. Девелопери акумулювали достатній обсяг коштів, який потім був направлений позичальникам для погашення кредитів. Ще раз підкреслю – кредити погашалися не депозити, застави звільнялися тільки після повного погашення кредитів. Абсолютну законність цих операцій підтвердить будь-яка судова інстанція, – стверджують у банку.

Нагадаємо, 5 квітня 2016 року банк Хрещатик була визнаний неплатоспроможним. На думку екс-глави банку Дмитра Гриджука, на фінустанову була проведена навмисна атака. Спочатку його покинули майже всі комунальні підприємства столиці, потім почали штучно розкручувати ажіотаж і паніку. Заступник голови НБУ Олександра Савченка заявив, що банк можна було врятувати, якби НБУ цього захотів. Разом з тим, в НБУ заявили, що ситуація навколо «Хрещатика» потребує розслідування і передали матеріали в правоохоронні органи.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка