
У рейтингу топ-100 блогерів України Фактів ICTV найближчим часом визначиться другий переможець. На початку червня ми оголосимо лідера у категорії Веселі блоги.
Олександр Барабошко (Крус Крус) – один із претендентів на перемогу. Факти ICTV поговорили з ним про блогосферу. Далі – пряма мова.
Читайте: Балашов: Наступний лідер України прийде з Facebook, але це точно не Лещенко чи Найєм
Топ-100
Будь-які рейтинги (і ваш у тому числі) суб’єктивні та залежать лише від того, хто їх формував. Тому це не означає, що саме обрана вами топ-10 у категорії Веселі блогери є найкращою. Водночас я вважаю, що завжди треба допомагати. Відзначили мене – і я не маю нічого проти. А будь-яка підсумкова позиція для мене не принципова.
Сайти
Я дійшов висновку, що новинні сайти ніяк на мене не впливають. Єдине, я витрачаю на них час, за який міг зробити щось корисне. Немає такого сайту, на який би я заходив щодня. На аккаунти у Twitter – так, аби взяти якісь жарти й закинути їх у Fb. Вони “рвуть” нормально лайків.
Zmiya
Ми з друзями створили сайт Zmiya, бо не мали платформи для розміщення великих матеріалів. Зараз він генерує інформацію з різних ресурсів. Але він в тому числі є платформою, на якій кожен користувач може розмістити великий текст. Думаю, у нас вийшло.
Блогери
Я не знаю, якою блогосфера буде через рік. Можливо, в деяких селах ще підключать інтернет – і тоді ми дістанемося її піку. (Сміється). Якщо всерйоз, головний поштовх до змін – це технології, у першу чергу відео-формати.
Вплив
Чи може блогер щось змінити в країні? Треба ставити адекватні цілі. “Ушатати” Гройсмана, певне, ні в кого швидко не вийде, а якщо поставити ціль “ушатати” двірника, який безвідповідально працює – то це легко.
Потрібно починати з якихось локальних проблем. Знайомий створив інформаційний ресурс, на якому описував проблеми міста, а деякі з них вирішував, контролював, “щемив” владу. Після чого з молодою командою подав кандидатуру на посаду мера – і переміг.
Фейки
Я не претендую на роль правдоруба або фейколова у Facebook. Це було актуально, коли слово “фейк” для багатьох було чимось новим.
Пропаганда
Месседж “Ми програємо інформаційну війну” – вибитий. Хоча б тому, що його вже давно немає на порядку денному. Міністерство інформації зробило правильно, заповнивши у потрібний момент вакуум. Люди, які зараз розгортають цю тему, можливо, не розуміючи цього, самі ж підіграють рупору кремлівської пропаганди. Ми викорінювали проблему жорстко – закривали сайти. І так, я люблю, аби жорсткіше – взломи сайтів, наприклад.
Блокування
Я ніколи й нікого не блокую в соцмережах. І на моїх сторінках часто доходить до баталій у коментарях, тому що людей побанили на багатьох аккаунтах, тож у мене вони можуть спокійно писати все, що захочуть.
Фоловери
Пишуть різне. Була у мене стаття про “ватне” таксі, десятки писали в особисті: «Помри». Мені все одно. Якщо пишуть хороше, то я розумію, що роблю щось не так. І коли такий період настає, намагаюся знайти якусь подію, аби нормально себе почувати.
“Заказуха”
Коли мене питають про проплачені пости, я завжди чесно відповідаю: “Ставлю”. Адекватна людина вміє розрізнити інформацію. Навіть з того погляду, що в них явно не моя стилістика. На адекватних людей це ніяким чином не впливає. Як замовні пости впливають на неадекватних людей – мені не принципово.
Гроші
Я ніколи не зроблю пост, який суперечить національним інтересам, як я їх для себе окреслив. Жодних проросійських “штук”. Але якщо інформація внутрішньо-політичного характеру, то користуюся принципом “В сортах г@мна не розбираються” і мені не важливо, що штаб Тимошенко хоче розповісти, який штаб Кличка “мрачний”. Я в цьому допоможу. Так само, якщо штаб Ляшка хоче сказати, який “мрачний” штаб Тимошенко. Нічого не зміниться ні у моєму житті , ні у житті інших людей. Зміниться лише те, що вони витратяться, а я зароблю.
Заробіток
Один із найбільш чесних способів заробляти у соцмережах – завести YouTube-канал. Невеликі гроші можна заробляти і на рекламі на власних сайтах. Або на якомусь продакт-плейсменті чи співпрацювати з різними брендами. Можна публікувати промо-матеріали. Або більше – постійно співпрацювати з тією чи іншою політичною партією і писати в рамках її інтересів.
Стратегія
Мені все подобається. Дехто мене не зовсім серйозно сприймає, переважно через подачу. Але задані рамки мене влаштовують.
Я не маю стратегії. Багато хто пише суто про політику, але тема приїлася, люди починають відписуватися, аби відпочити від усього цього. Я ж не маю якогось одного напрямку. Просто пишу про все.
Спілкувалася Валерія Маліцька.