
Вчителі у школі поділяються на два “табори”: одні впевнені, що ви розумні і все здасте, інші панікують більше ніж самі учні. Останні сіють багато сумнівів у головах майбутніх абітурієнтів і це погано, бо їх треба підтримувати.
Хитрощі активації уваги
Глянь на свій робочий стіл, якщо там надто всього багато, то забери усі не потрібні речі, залиш лиш ті, з якими ти працюєш. Місця для занять має значення. Моріс Деребіре, який вивчав вплив кольору на психофізичний стан людини, зазначав, що жовтий колір активізує мозкову діяльність, надихає на філософські роздуми та збуджує творчу уяву. Зважаючи на це, додай у свій інтер’єр елементи жовтого декору, достатньо маленьких речей, наприклад горщик для вазона, лампа, або картина чи занавіски.
Запахи також можуть підвищити розумову працездатність. Вчені стверджують, що аромат лимону у кімнаті підвищує мозкову активність на 20%. Можна спробувати, якщо у вас звісно немає алергії на цитрусові, запах свіжості це важливо, тому не забувайте провітрювати кімнату перед навчанням.
Як планувати свою підготовку до тестування
Визначте хто ви: жайворонок чи сова. І виходячи з цього плануйте свій робочий день. Починайте із найважчого, але посильного, зранку ви найбільш продуктивні, тому залишіть легкі завдання на кінець дня.
Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хв. Під час відпочинку змінюйте рід діяльності, ходіть гуляти, допоможіть батькам, заваріть собі чаю. Такий підхід найбільш ефективний.
Сон
Оскільки левова частка абітурієнтів це саме випускники, то логічно врахувати, що перша половина дня зайнята навчанням у школі. Попри нічний сон, рекомендовано подрімати до години часу після шкільних занять. У цей час мозок розвантажить інформацію, яка була засвоєна. Після короткого сну у вас буде чудова реакція, свіжа голова, готова запам’ятовувати великі обсяги інформації.
Чи ефективно проходити минулорічні тестування
Однозначно ефективно! Деякі завдання повторюються з року в рік, також ви тренуєте швидкість прийняття рішення. Бачите час походження тесту, можете аналізувати на що у вас йде багато часу і над чим ще треба попрацювати.
Вірте у себе
Якщо всі лякають вас, пам’ятайте, що ви все зможете. Самопереконання – дієва зброя, повторюйте собі, що ви розумні, впевнені, спокійні і талановиті. Думки матеріалізуються, тому не слід сумніватися у своїх знаннях. Краще думати про можливості, які відкриваються після складання ЗНО: про нових друзів, про омріяну професію, про переваги студентського життя
Табу на заспокійливі препарати. Ви ж хочете бути сконцентрованими, а заспокійливі розслаблять вас і тут ніщо не допоможе зосередитися.
Читайте: ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018
Що робити за день до здачі
У другій половині дня відкладіть усі тести та підручники. Підіть на прогулянку, прийміть душ, підготуйте одяг, складіть документи чи поласуйте чимось смачненьким. Ви знаєте, що вас розслабляє і приносить задоволення, це індивідуально тому займіться тим, що вам до душі. Головне здоровий сон, вам потрібна свіжа голова, тому не сидіть до ночі.
День здачі
Будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник. Дочитуй умову завдання до кінця, не поспішай обирати остаточну відповідь, двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.
Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся. Пропускай! Потрібно навчитися швидко пропускати важкі і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.
Використовуй метод виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.
Софія Телішевська
ФОТО: kvartblog.ru