Дрифт з Alyona Alyona на Софійській площі: хто відповість за зіпсовану бруківку

У Києві на Софійській площі в самому центрі міста два автомобілі влаштували дрифт. Вони жваво їздили навколо пам’ятника Хмельницькому.
Авто Red Bull, найімовірніше, брали участь в якомусь рекламному промо. Також там була помічена популярна виконавиця Alyona Alyona.
Все б нічого, але в результаті дрифту плита на площі зіпсована слідами від гуми. Щоб відмити чорні кола, знадобиться чимало часу і коштів.
Ба більше, дрифтували автомобілі на огородженій пішохідній зоні.
Реакція КМДА
– Міська влада не давала жодних дозволів на організацію і проведення зйомок в історичному центрі столиці на Софійській площі, – зазначили в прес-службі КМДА.
Представники місцевості влади вже звернулися в поліцію, щоб розслідувати інцидент.
Заступник голови КМДА Костянтин Усов розповів, що компанія хотіла знімати на площі два дні, але отримала від міста відмову.
– Попри це, організатори влаштували цю самодіяльність. В результаті на площі пошкоджено понад дві тисячі кв. м бруківки – традиційної київської клінкерної цегли. Red Bull зробив це нишком, не провівши заходів для убезпечення пішоходів. Люди йшли на роботу, ухиляючись від авто. Наслідки могли бути трагічними, – заявив Усов.
Він переконаний, що з боку компанії це був акт вандалізму.
– Це вандалізм та хамське ставлення до однієї з найцінніших пам’яток України. Уявіть собі дрифт на площі святого Петра у Ватикані або мотокрос біля La Sagrada Familia, – додав заступник голови КМДА.
Що кажуть у поліції
У Нацполіції нині проводять першочергові слідчі дії щодо інциденту у центрі столиці.
– Організатори провели зйомку рекламного ролика із залучанням двох автівок, не отримавши відповідного дозволу місцевої влади та погодження від поліції Києва, – зазначили у прес-службі київської поліції.
Дані щодо інциденту внесли до ЄРДР за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) КК України – обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі до чотирьох років.
Хоча користувачі мережі в Instagram публікували знімки зі зйомки, де видно й огорожу (хоча вона навряд чи допомогла б пішоходу, на якого летів би автомобіль), і групу правоохоронців, які, схоже, стежили за порядком.
Мінкульт обурений – реакція Ткаченка
Очільник Мінкульту Олександр Ткаченко також різко висловився у бік компанії, яка влаштувала дрифт на Софійській площі.
– Я навіть не намагаюся уявити, щоб хтось у світі дозволив собі влаштовувати такий дрифт у підтвердженій буферній зоні ЮНЕСКО, – заявив міністр.
Крім того, його обурило неналежне ставлення до культури, безпеки людей та законодавства України.
– Звернувся до Нацполіції та КМДА із проханням про ретельне розслідування. З боку Мінкульту також з’ясовуємо, як це взагалі стало можливим, – наголосив Олександр Ткаченко.
Факти ICTV звернулися за офіційним коментарем до компанії Red Bull. Там зазначили, що зараз готують публічне звернення, яке опублікують згодом.
Також поки жодних коментарів з цього приводу не давала виконавиця Alyona Alyona.
Рішення ЮНЕСКО щодо Софійського собору
28 липня Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО схвалив і підтвердив правильність рішення Міністерства культури та інформаційної політики щодо визначення меж і режимів буферної зони Софійського собору та Києво-Печерської лаври.
Кілька років тому постало питання щодо виключення цих двох об’єктів зі списку всесвітньої спадщини саме через забудову буферних зон, але у червні 2013 року ЮНЕСКО відмовився від цієї ідеї.