2 роки Нацполіції: що треба змінити
Поліцейські будні наповнені не лише святами. Більше в них проблем та важкої боротьби зі злочинністю.
У диспетчерському центрі столичної поліції телефони розриваються. За день – понад 4 тисячі викликів. Злочинність зашкалює.
Ті, хто не дочекався поліції, телефонують по кілька разів. На кожного заводять електронну картку. За нею можна відслідкувати хід виконання справи.
У сусідній кімнаті диспетчери вирішують, куди насамперед спрямувати патруль. Пріоритет – убивства та грабежі.
Один екіпаж – відповідає за зону в радіусі – 5, а часто й 10 кілометрів і може отримати до 25 викликів за зміну.
І самі правоохоронці, і експерти кажуть, ситуація така – бо і поліцейських, і слідчих критично не вистачає. По всіх структурах – недобір до 20 тисяч людей. Тому на одного слідчого буває по кількасот справ, фізично впоратися з ними він ніяк не може.
Михайло свідомо пішов у нову поліцію, але вже звільнився – каже, насправді, попри переатестацію, багато залишилося старого начальства зі старим підходом до роботи.
Дивіться: День пива: як варять і скільки коштує келих у Чехії
Патрульні, наприклад, працюють ще за кодексом про адмінпорушення, ухваленими 1984року. Та і самі поліцейські не відчувають, що їх готові захистити.
Щоправда, у столичній Нацполіції сьогодні запевнили: ситуації зі зволіканням не є типовими, поліцейським закупили нову техніку і підвищили зарплату. А реформи ще не завершили.
До слова, сьогодні, 4 серпня, Україна вдруге відзначає нове свято – День Національної поліції, встановлене указом президента Петра Порошенка у грудні 2015 року.