Без кафе, магазинів і Duty free: чому в терміналі F у Борисполі немає зручностей

Уже півроку як відновив свою роботу термінал F аеропорту Бориспіль. Після ЄВРО-2012 та різкого спаду пасажиропотоку через окупацію Криму та війну на Донбасі, термінал законсервували. Та останнім часом міжнародні авіаперевезення б’ють рекорди, українці почали частіше літати за кордон, економіка пішла вгору і термінал перед літніми відпустками відновили. Запустили туди чартери, частину регулярних міжнародних рейсів та всіх лоукостерів.

Термінал зажив активним життям, щодня – тисячі пасажирів, сотні рейсів, та ні кафе, ні магазинів, ні Duty free. Елементарні зручності для пасажирів міжнародних рейсів відсутні, і зрозуміло, що це викликає шквал заслужених нарікань і критики.

Простоюють площі, не зайняті робочі місця, зрештою – не заробляються гроші – такі потрібні українській економіці. Під кафе і магазини можна віддати півтори тисячі квадратних метрів. Але самостійно шукати орендарів адміністрація летовища не має права – аеропорт Бориспіль повністю належить державі. Потрібен аукціон.

Читайте: Новий термінал та реєстрація без черги – новації аеропорту Київ

На оренду в терміналі F нині претендують три фірми. Перша подалася на торги лише влітку, раніше охочих не було. Тому й конкурсу не було, – пояснюють у Фонді держмайна. Деякі потенційні гравці злякалися марудної бюрократичної тяганини.

Чиновники обіцяють провести конкурс у листопаді. Якщо встигнуть, то фудкорти та Duty free у бориспільському терміналі F з’являться до кінця року. А поки що пасажири обходяться без належного сервісу, а держава втрачає прибутки.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що аеропорт Київ змінив правила та ввів новий тариф на паркування біля терміналу.

Аеропорт Бориспіль
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка