Чорнобиль зараз: смертельна порожнеча і чарівна природа
Чорнобильську зону відчуження перетворять на біосферний заповідник, а найбільш забруднену територію використають для видобутку сонячної енергії.
Нині ж постапокаліптичний пейзаж приваблює багато туристів. Торік ці унікальні території відвідали 32 тисячі людей.
Одразу після аварії зона, з якої виселили понад 100 тисяч людей, справді завмерла. У перші ж роки на спустошеній території зникли голуби, ластівки і польові миші. Нині їх там побачити неможливо.
Ті ж гризуни, які там живуть, поступово змінюються на генному рівні, зізнаються вчені.
А от решта тварин через відсутність цивілізації стала плодитися і розвиватися. Тут оселилися 54 представники Червоної книги. Нині мешкають півсотні вовків, олені, дикі кабани, козулі. Як на курорті тут живуть лосі.
Через понад 30 років після ядерної катастрофи зона відчуження перетворилася на справжній заповідник. Тварин тут навіть більше, як на не забруднених територіях.
Дивіться: Унікальна лікарня для тварин на Прикарпатті: медкабінети, басейн та турбота
Та природною красою тут можна лише милуватися. Крок вліво чи вправо з дороги – і фон зашкалює.
Уся ця природа і культура постапокаліпсису щороку приваблює тисячі туристів. Аби їх було ще більше, а науковцям стало легше вивчати ці унікальні території, зону перетворять на заповідник. Офіційно його вже зареєстрували. Працюватиме тут понад 6 сотень людей. Режим допуску для туристів не спростять.
До слова, раніше Факти ICTV публікували відео про те, як рятували Чорнобиль.