Чим відрізняється дрон-бомбер від FPV-дрона: пояснення аеророзвідників
Аеророзвідники 24 бригади ім. короля Данила тримають оборону на Торецькому напрямку. Бійці закидають рашистів бомбами з дронів та підбивають окупантам техніку. Але дрони на війні – це розхідний матеріал і вони часто втрачаються, тому наші воїни просять українців допомогти їм назбирати гроші на нову партію дронів-бомберів.
Нині аеророзвідникам заважає сильний вітер, тому оператор дрона змушений маневрувати і постійно змінювати висоти, аби все ж дістатися до цілі. Щоб влучити точніше, наші захисники підлітають до ворожих окопів як можна ближче і роблять скид.
Бомби для дронів наші захисники роблять самі. Спочатку друкують корпус та хвостовик на 3D-принтері, а потім начиняють його вибухівкою з металом.
– Тут шрапнель, нарізаний метал, цвяхи, шурупи. Є різні види. Це використовується для піхоти, є кумулятиви, які використовуються по бронемашинах, і є прості фугаси, які кидають по будівлях, щоб скласти їх, – розповідає військовослужбовець 24 ОМБр ім. короля Данила Назар.
Аеророзвідники на Торецькому напрямку наразі використовують здебільшого дрони-бомбери, вони ефективніші за FPV.
– Працюємо найчастіше бомберами – це той самий FPV-дрон, який як камікадзе, але тут до нього ще приєднана система скиду. Ми можемо снарядити боєприпас, його скинути і повернутися назад, – зазначив військовослужбовець 24 ОМБр ім. короля Данила Дмитро.
Один дрон-бомбер може скинути на рашистів десятки боєприпасів, але ця пташка на війні – розхідний матеріал, бо деколи працює ворожий РЕБ чи росіяни їх просто збивають.
– Щоб відпрацювати гарно ціль, деколи треба витратити два-три дрони, адже під час підльоту можна не помітити через погану якість камери дроти чи ще щось, зачепитись і не вразити ціль. Тому треба робити другий виліт. Їх завжди недостатньо, тому що як засобами РЕБ, так і фізично їх ще й збивають, – говорить Дмитро.