€120 за семестр та найсучасніші технології – як вступити до найкращого вишу Європи

Матіас – студент факультету машинобудування, і він дійсно будує машини, а не плутається у голій теорії. Його остання розробка – електромобіль. Хлопець – аспірант і спільно з колегами підготував проект. Він може їздити звивистими дорогами Африки, без пального.

Машину рухають сонячні батареї на даху та в кузові. Робота німецьких аспірантів – це не вигадані проекти, а дійсно унікальні розробки, і часто вони допомагають у країнах, що розвиваються. На прототип витратили 50 тис євро. А продаватимуть за 10.

Двоповерхова наукова майстерня – як другий дім для Андреаса. 8:00, і він поринає у світ досліджень. Його завдання – зробити дуже легке авто чи літак. Для цього потрібен вуглепластик. Матеріал сплітає гігантське коло. Якщо зробити машину саме з нього, не лише вага зменшиться, всередині буде безпечніше.

Дивіться:  Освіта у Туреччині – як жити і навчатись безкоштовно

Та за серйозними розробками студентів стоїть дуже комфортний графік. Німці не вітають вигорання на роботі. Тут не ночують у лабораторіях і жодних стресів через дедлайн. У кожного 5 днів на роботу. Далі – обов’язковий уікенд.

Обитель математиків. Тісна і скромна лабораторія. Група науковців інтернаціональна: німці, австрійці, канадці та мексиканці. Спілкуються вільно як німецькою, так і англійською. Нині дискутують про молекулярні сполучення. У них різний вік та науковий рівень. Але вимоги до результату однакові.

У Німеччині розуміють, лише високотехнологічний бізнес рухає країну, а для великих компаній потрібні розумні та змотивовані науковці. Їх не повинно нічого відволікати від досліджень.

Ситуація з браком книг, матеріалів чи деталей тут нонсенс. Студенту легко дадуть тисячу євро, бо довіряють.  Освіта тут майже безкоштовна. За семестр плата – 120 євро.

До слова, київський ВИШ вирішив закупити шкарпетки на 282 тис. грн.

Німеччина, Університет
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка