Густий сірий дим із труб. Хто травить жителів Маріуполя
У Маріуполі рівень викидів в атмосферу від металургійних комбінатів в десятки, а то і в сотні разів перевищує європейські норми. За свіже повітря вже багато років борються екоактивісти. Встановили незалежні системи моніторингу і відеоспостереження, постійно оприлюднюють результати вимірів. І в той же час упевнені, без дієвої системи контролю з боку держави – справа не зрушиться з мертвої точки. І заводи будуть продовжувати отруювати повітря маріупольських жителів.
Максим Бородін понад 7 років бореться з екологічним забрудненням промислових міст України. Переможець проекту Нові лідери. Отримав мільйон гривень на реалізацію екологічного проекту. Це дозволило придбати не тільки мобільне обладнання для вимірів забруднення повітря. Але і встановити у Маріуполі біля меткомбінатів системи відеоспостереження, щоб відстежувати викиди цілодобово.
Маріупольська гімназія №20. За 200 метрів доменне виробництво. Кожна друга дитина звільнена від фізкультури за станом здоров’я. Та й уроки на вулиці тут намагаються не проводити.
Дивіться: На Рівненщині місцеві мешканці протестують проти заводу зі шкідливими викидами
Екоактивісти вже намагалися закрити цю гімназію. Однак запротестували батьки, мовляв хоч небезпечно, проте зручно, бо діти поряд із домом.
Два металургійні гіганти і коксохімічний завод – основні забруднювачі Маріуполя. Належать компанії Метінвест. Ми намагалися побачити їхню систему очистки викидів. Однак відповіді не отримали жодної. Та проблема в тому, каже Максим Бородін, що і держава безсила, бо перевірити підприємство можна, лише попередивши за 10 днів.
Сваритися з тими, хто утримує місто, не хоче і мерія Маріуполя. Всі скарги переправляє на екоінспекцію. А та співає стару пісню, перевірки заборонені.
У мерії запевнили, на Метінвесті проводять серйозну екологічну модернізацію. Обіцяють що до 21 року викиди в атмосферу будуть набагато нижчі за європейські норми.
До слова, біля Ковеля отрута забруднює воду, бо протікають резервуари ветсанзаводу.