Холод, бруд і ремонт 60-х: чому в Україні занедбані автовокзали
Автовокзал у Дніпрі – один із найбільших у Європі. Однак вигляд і сервіс – тут зовсім не європейські. Щодня тут бувають десятки тисяч людей. Вони скаржаться: у приміщенні холодно, місцями пошкоджені стіни і побиті величезні вікна.
Туалети чисті, але деякі кабінки не зачиняються, замки зламані. Через величезну кількість МАФів і добудов місцеві прозвали цю автостанцію Шанхаєм. Вона більше нагадує ринок – тут безліч торгівців, кіосків і кафе.
Читайте: Познайомилися на вокзалі: чоловік убив нову знайому під час інтиму і викинув тіло
Центральний автовокзал Вінниці. Автостанції тут у приватній власності. Але успішного бізнесу не видно. Зведені у 60-х роках будівлі – лякають жахливими фасадами і такими ж умовами. Старі двері – це найменша незручність. Тут табло – спадок 60-х років, на якому нічого не видно, старі міжміські каси, де касирів не чути. А вбиральня взагалі за півсотні метрів від фойє вокзалу.
Із центрального вокзалу вирушають автобуси практично в кожну країну Європи. І лише торік тут взялись за реконструкцію – облаштували сучасні міжнародні каси й почали ремонт службових приміщень. Аби повністю оновити автовокзали Вінниці – потрібно щонайменше 2 роки і десятки мільйонів гривень, кажуть в акціонерному товаристві.
У райцентрах ситуація ще гірша. У Рогатині на Прикарпатті автостанції взагалі нема – приміщення продали місцевим підприємцям. Восени залу очікування зачинили на замок. Після численних скарг будівлю колишньої автостанції відкривають – щоправда лише на кілька годин на день. Але тут жодних умов – немає світла й лавочок. І холодно, як на вулиці. Замість туалету – кілька дір. Немає не тільки лампочок, а й навіть дверей.
До слова, Факти ICTV розповідали про те, як у Києві поліцейські “кришували” злодіїв на залізничному вокзалі.