Як стягнути аліменти з дітей: поради юристів

Ще одна наболіла тема – аліменти. Виявляється за законом їх можуть отримувати не лише діти, а й батьки. Але за у мови , якщо батьки належним чином виконували свої батьківські обовязки. Скільки можна стягнути з невдячних дітей та як це зробити у сюжеті.

Її життя – концентрація людського болю. Леся Литвинова – волонтерка. Однак історія зі старенькою бабусею її вразила особливо. Син привів маму пізно ввечері до чужих людей. Забирайте. Робіть що хочете. Доглядати сам – не буду.

Він навіть забув, що колись ця жінка сама його виховала і поставила на ноги. Старенькій організували догляд , заплатили за все чужі люди. Тоді була ідея подати до суду на такого сина-зізнається Леся.

Дивіться: Як стягнути аліменти з боржника: платити змусили навіть депутата і екс-міністра

Протилежно іншу історію розповідає адвокат Регіна Гусейнова. На її підзахисну, відому в країні людину, подав до суду батько. Виросла, стала відомою – плати. І не важливо, що з мамою розлучився багато років тому. Правда сам аліменти справно віддавав. І виграв.

Експерт Галина Третякова розповідає, в українському законодавстві права батьків прописані як у сімейному кодексі, так і в конституції. Якщо можуть довести, що належно піклувалися про своїх дітей, мають право на аліменти.

Які? Вирішує суд індивідуально. Бере до уваги всі обставини: майно обох сторін, доходи, наявність інших дітей та обовязкових витрат. Тому це може бути як одноразрва допомога на лікування, так і щомісячні стягнення частини зарплати.

Судові витрати для пенсіонерів безкоштовні. У безнадійних випадках для покинутих стареньких – це єдина можливість отримати від “забудькуватих” дітей допомогу.

До слова, Факти ICTV писали, у який випадках діти мають виплачувати аліменти батькам.

Аліменти, Суд
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка