Каннський фестиваль – хто номінанти та коли оголосять переможця
Саме по ній щодня прогулюються зірки, а екзальтований натовп їх зустрічає криками та оплесками, причому місця поближче до доріжки займають вже вдень, особливо це відчувається сьогодні, бо всі очікують на церемонію закриття, куди з’їдуться всі зірки цьогорічного Каннського кінофестивалю.
Поки натовп чекає на зірок, кінокритики та кіномани роблять ставки на фільма-переможця. Щороку вони намагаються вгадати рішення жюрі, однак майже ніколи їм це не вдається, бо врученню золотої пальмої гілки передують довгі перемовини і пошуки консенсусу.
Тим не менше, фахівці виділяють фаворитів Каннського кінофестивалю і серед них польска стрічка Холодна війна – історія кохання, яка розгортається на історичному бекраунді і розповідає про Польщу у соціалістичні часи.
Дивіться: Донбас на Каннському фестивалі: вражаюча реакція глядачів
Україна цього року на золоту пальмову гілку не претендує, однак українські фільми були успішно представлені в інших конкурсних програмах. Напередодні фільм режисера Сергія Лозниці Донбас здобув премію за кращу режисуру в конкурсній програмі “особливий погляд”.
Це – друга за значимістю програма Каннського кінофестивалю.
Окрім традиційного українського павільйону на кіноринку ми були представлені двома фільмами в конкурсних програмах і обидва фільми створені за підтримки Держкіно.
Сам Сергій Лозниця використав вручення премії для того, щоб нагадати про голодування Олега Сенцова і закликати до його підтримки кіноспільнотою.
Вже не перший рік у Каннах закликають звільнити Олега Сенцова. Цього року додався ще один режисер Кирило Серебрянніков, він в Росії під домашнім арештом, а його стрічка Літо в основній конкурсній програмі кінофестивалю.
Так, в Каннах показують, що це не лише місце для гламурних вечірок, а і для серйозних політичних меседжів.
Нагадаємо, про українську стрічку Зрадник про диктатуру в кіно у 70-х.