, Відеоредактор

Комуналка вдвічі дешевша! Нові еко-будинки у Франції

Справжнє місто майбутнього збудували за минулі кілька років у самому центрі французького Ліона. На місці занедбаного промислового району нині височіють будинки, які виробляють більше енергії, ніж споживають.

Секрет першого в Європі енергопозитивного комплексу простий. На стінах і даху панелі, які акумулюють сонячне світло, у підвалі спеціальний генератор.

Рафаель Одан – фінансист. 3 роки тому його компанія придбала в новобудові офісне приміщення. Тут все зроблено за найвищими еко-стандартами: сенсори автоматично регулюють яскравість освітлення і підтримують комфортну температуру повітря.

Три експериментальні будівлі звели за японськими  технологіями і, частково, грішми. Проект називається Хікарі, що в перекладі з японської світло.

Серце проекту – генераторна установка на рапсовій олії.

Дивіться: Біопластик, що розкладається за 3 місяці – де використовують та як рятує екологію

Електрику виробляють цілодобово. Нагріту при цьому воду спрямовують у систему опалення та водогін.

Енергетична система Хікарі об’єднує житлові і комерційні приміщення. Вдень надлишок енергії від квартир спрямовують в офіси, а зранку і ввечері навпаки.  Споживання енергії на 60% нижче за звичайні будівлі.

Рафаель Одан називає купівлю свого офісу інвестицією у майбутнє, адже за кілька років квартал стане економічним серцем Ліона. Ціна квадратного метра тут зростатиме, а вартість комунальних послуг знижуватиметься.

Кінцева мета – до 2025-го збудувати енергопозитивний міський район, життя якого взагалі не шкодитиме довкіллю.

До слова, роботи-вчителі у Фінляндії знають 23 мови та вміють співати.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad
Помилка в тексті
Помилка