ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Космонавт для України і США: досягнення Леоніда Каденюка

Це перший день народження Леоніда Каденюка, який відзначають без українського астронавта. Зазвичай, цього дня його телефон розривався. Та був у житті і дзвінок особливий.

Листопад 97-го. Перший космонавт незалежної України мав прямий зв’язок з Києвом із орбіти. Про його політ домовилися керівники України та США Леонід Кучма і Білл Клінтон.

Астронавти мали право вибрати, під яку мелодію прокидатися – тож двічі на орбіті звучав гімн України. А з собою на борт Леонід Каденюк узяв ще й український прапор і кобзар Шевченка.

На борту шатла космонавт сумлінно проводив біологічні експерименти, які були потрібні і США і Україні, їх тепер використовують при підготовці пілотованої місії на Марс.

Читайте: Надзвичайна людина, не просто космонавт. Леонід Кучма – про Каденюка

Сьогодні у столичному планетарії присутні найближчі люди – колеги, друзі, родина. На його честь створили відзнаку – зірку Леоніда Каденюка. Її отримав другий президент України і друг астронавта Леонід Кучма, а також американський президент Білл Клінтон.

Леонід Данилович наголошує – Каденюк найбільше прагнув, щоб Україна продовжувала утверджуватися як космічна держава.

Цілий тиждень Леоніда Каденюка вшановуватимуть по всій Україні. Адже день його народження припадає на сьогодні, а 31 січня відомого українця не стало. Геніального і багатогранного астронавта і надзвичайно щирої людини.

До слова, Гагарін полетів, і я вирішив – стану космонавтом! Що треба знати про легендарного Каденюка.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка