Країни ЄС оштрафують Україну за сміття – щохвилини 400 пластикових пляшок

Тонни сміття із Закарпаття забруднюють сусідні країни – Угорщину та Словаччину. Закарпатці роками викидають побутові відходи у річки. Під час дощів рівень води піднімається, змиває з берегів увесь непотріб.

І він пливе до Європи, псуючи імідж України. Сусіди шоковані. Для закарпатців – це звичне явище. У руслах річок тут безліч гігантських сміттєвих заторів. Тонни побутового сміття із Закарпаття річки несуть у Європу.

Угорські журналісти оприлюднили приголомшливе відео. У їхній річці Бодрог, що є притокою Латориці, із сміття, яке приплило з України , утворився гігантський затор майже на 200 м.

Таких сміттєвих островів посеред русел закарпатських річок безліч. У Латориці неподалік прикордонного міста Чоп. Сміття збилося так щільно, що на ньому вже ростуть бур’яни. Увесь цей мотлох переплівся із гілками дерев.

Дивіться: Трупні мухи і чорна вода. Хто труїть людей на Буковині

Справжні сміттєзвалища у воді утворюються  там, де  течія повільна. А під час повені вода піднімається,  збирає увесь мотлох і несе до Словаччини та Угорщини.

Щохвилини  відносить  400 пластикових пляшок. За кордоном непотріб  виловлюють і перероблять, витрачаючи на це щоразу десятки тисяч євро. Поки українців за забрудення річок не штрафують, але все ретельно документують. І скарги закарпатським водникам шлють постійно.

А поки  Закарпаття потопає в побутовому смітті. Люди викидають його, куди заманеться. Жителі гірських сіл, за 50 км від Ужгорода. Санкціонованого сміттєзвалища тут не було ніколи. Тому й  живуть серед бруду. Отруюють себе, шкодять довкіллю сусідніх країн і не хочуть цього усвідомлювати.

Селян мають контролювати чиновники на місцях, пояснюють закарпатські екологи. Вони регулярно штрафують голів сільських рад і керівників районів. Та суми штрафів мізерні, на них чиновники навіть не зважають. Штрафи від 51 до 176 грн.

Очистити область від непотребу можна, побудувавши хоча б один сміттєпереробний завод. Та закарпатці проти. Як тільки з’являється новий інвестор, вони влаштовують акції протесту.

До слова, під Дніпром горіло 1,5 тис. м² сміттєвого полігону.

сортування сміття
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка