Медична реформа в Україні: що стане платним та коли
Верховна рада ухвалила медичну реформу. Новації мають запрацювати вже з нового року.
Медичні послуги розділили на 2 види повністю безкоштовні та повністю платні. А от пункт про часткову оплату нардепи видалили.
Це було необхідно залишити щоб викорінити хабарі і перебудувати відносини між пацієнтом і системою. Також у реформі тепер не буде запровадження міжнародних протоколів лікування – це означає що українців і надалі лікуватимуть за радянською системою.
Старт реформи українці відчують з початку 2018-року. Уже з січня люди повинні знайти собі дільничного терапевта, педіатра чи сімейного лікаря та укласти з ним угоду. Далі для пацієнта лікування безкоштовне, цьому лікарю платитиме держава.
При цьому лікаря можна обирати будь-де, не залежно від місця прописки. А у разі надання неякісних послуг контракт можна розірвати.
А ось у лікарнях зміни почнуться лише з 2020 року. Упродовж двох наступних років урядовці мають визначити, які послуги будуть безкоштовними для людей, а які платними.
Дивіться: Медреформа: за що доведеться платити і що отримають лікарі
Нині урядовці точно можуть сказати лише те, що платити доведеться передусім за некритичні послуги – стоматологію, естетичну хірургію, а також у випадку, якщо людина без направлення вирішила пройти ту чи іншу медичну процедуру. Зате оплата буде офіційною, а не в кишеню, як нині.
Революційні зміни чекають на первинну ланку у сільській місцевості, де нині ситуація найгірша. Нині парламент проголосував у першому читанні відповідний законопроект.
Президент сподівається, він невдовзі пройде і друге читання. У селах покращать умови в поліклініках, обладнають їх комп’ютерами, що дозволить онлайн отримувати консультації у найкращих фахівців.
У Державному бюджеті на наступний рік вже передбачені гроші на реформу первинної ланки медицини, понад 13 млрд грн.
До слова, Факти ICTV писали про медреформу 2018, і що буде 100% безкоштовним.