Олег Корнієнко, Журналіст Факти ICTV, військовий кореспондент
Ми нарешті вдома: як рідні зі сльозами радості зустрічали звільнених полонених
Сьогодні, 5 лютого, відбувся 61-й обмін військовополоненими. Україна повернула додому 150 своїх воїнів. Рідні та близькі з нетерпінням та сльозами на очах зустрічали захисників.
Факти ICTV розповідають, як пройшли перші миті такої довгоочікуваної зустрічі.
Зустріч звільнених із полону
Сьогодні до України повернулося 108 воїнів ЗСУ (з ТрО – семеро, ВМС – 26 і троє з Повітряних сил), 22 нацгвардійці, 19 прикордонників, один поліціянт. Серед звільнених – 47 сержантів, 69 солдатів, 16 матросів та 18 офіцерів.
До місця зустрічі наших військових привезли кількома автобусами. Рідні не стримували переживання та бігли за ними, тримаючи в руках українські прапори.
Коли хлопці виходили з автобусів, усі присутні вітали їх словами: Слава Україні!
– Ми дуже раді повернутися на рідну землю. Ми вдома, – заявив один військовий, який був у полоні з 24 лютого 2022 року.
Ще один військовослужбовець зателефонував рідним і сказав, що дуже чекає зустрічі з ними і що вони йому снилися: Не хвилюйся, я вже вдома. Скоро зустрінемося.
Зустрічати свого героя приїхала жінка Марина з трьома дітьми. За її словами, чоловік був захисником ЧАЕС, майже три роки пробув у російському полоні. Жінка розповіла, що весь цей час зв’язку із чоловіком не було. Лише потім через українського омбудсмена передали її листа чоловікові, та, на жаль, відповіді не отримала.
Марина сказала, попри те, що їй офіційно повідомили про повернення чоловіка, вона все ще не може в це повірити.
– Поки ще не віриться, бо дуже багато минуло часу, – розповіла схвильована жінка.
Нагадаємо, що 15 січня 2025 року відбувся обмін полоненими. Додому повернулися 25 українців – військових і цивільних.
30 грудня 2024 року з російського полону до України повернулось 187 захисників та двоє цивільних.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими