Дитячі батути: все що треба знати батькам
Батути та гірки є по всій Україні, чи не в кожному парку. Бізнес прибутковий: 10 хвилин коштує 30 грн. Про безпеку мало хто піклується, атракціони встановлюють біля проїжджої частини, гірки нагріваються на сонці до розпеченої сковорідки.
До того ж, гірки ніхто не перевіряє, вони не є атракціонами підвищеної небезпеки, і все що треба для роботи, це дозвіл місцевої адміністрації на земельну ділянку.
Опіки, травми, вибиті зуби. У дитячого атракціону чимало небезпек. Більшість батьків навіть не замислюється про ймовірну небезпеку стрибків на батуті.
Андрій другий рік працює оператором атракціонів на набережній Миколаєва. Нарікань на батут не було, стверджує хлопець. Щоранку він його накачує, витирає і підклеює, якщо розірвався.
Однак паспорт на атракціон, Андрій показувати відмовився. Мовляв, усі документи у власника.
Батьки дарма сподіваються на сумлінність операторів і власників батутів. Державні установи їх також не перевіряють. Хіба що в складі інших, механічних і небезпечних атракціонів і тільки за планом і не частіше одного разу на 2 роки.
Дивіться: Обережно, змії на Закарпатті! Види та як захиститись
У Миколаєві на тротуарах, у парках, скверах і на дитячих майданчиках уже встановлені кілька десятків надувних батутів. У більшості немає навіть свідоцтва про підприємництво. Фактично анонімні бізнесмени не відповідають за безпеку дітей.
Конкретні місця для розміщення дитячих атракціонів посилять відповідальність їх власників, сподіваються чиновники, однак правила розробляють уже другий рік. І навряд чи протягом літа їх ухвалять.
У Дніпрі такі правила міськрада ухвалила ще кілька років тому. Через погану якість та нещасні випадки, коли діти випадали з них , батути почали прибирати. Тепер на все місто-мільйонник перевірених надувних батутів не більше 20. Нині вони лише в парках та великих житлових масивах.
Батьків, які відпускають дітей гратися на цих батутах, також усе влаштовує.
До слова, низка травневих свят. Усі накривають стіл і збираються на пікніки. Факти ICTV розкажуть, що робити, щоб не переїсти й не заробити собі проблеми зі здоров’ям або зайві кілограми.