Новий вид спорту – плогінг: що це таке та як працює
Плогінг зародився у Швеції – як гібрид здорового способу життя та піклування про навколишнє середовище. Назва цього виду спорту – це поєднання двох слів. Шведського “піднімати” та “повільного неквапливого бігу”.
Зі Швеції швидко, неначе вірус поширився в інші скандинавські країни, і далі – по всьому світу. Бігуни навіть змагаються між собою, хто вполює більше.
Звіти з пробіжок викладають в Instagram. За хештегом “плоггінг” там вже більше 8 тис фото. Українські плогери точно перемогли б за кількістю “впольованого” сміття. Буквально 500 м центром столиці – і повні пакети.
У Швеції плогери збирають лише пластик. В Україні – поле для роботи значно ширше. Тож більш досвідчені бігуни радять запастись одразу кількома пакетами.
Дивіться: Як накачатися вдома: програма для біцепса і трицепса
А от скляну тару туди класти не варто, краще донести до найближчого смітника, аби вона не розбилася і не травмувала бігуна.
Все зібране краще викидати у різні контейнери: окремо папір, пластик, алюміній. Щоправда, таких у місті катастрофічно не вистачає. Тож плоггери сподіваються, що колись місцева влада їх підтримає.
Плогінг – це не лише допомога природі, а й ефективний спосіб привести себе в форму. Працює більше м’язів – ми спалюємо більше калорій.
Додаткові калорії ми витратимо присідаючи та нахиляючись, тож всього під час плогінгу за 5 хвилин витрачаємо близько 70-ти. А під час звичайного бігу – 44.
Тим, хто давно не займався спортом, тренер радить почати з піших прогулянок. Далі перейти до бігу і вже потім, до його складнішої версії – плогінгу.
До слова, як накачати сідниці, спину і прес на фітболі.