ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Оренда подвоїться, безлад припиниться: як працюватиме земельна реформа

Мільйони орендованих на 50, 100 чи навіть 200 років, а фактично проданих гектарів землі. За мізерні гроші люди віддавали права на користування.

Припинити безлад – це і є головна мета земельної реформи, наголошує уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко. Він і сам аграрій, на Черкащині має велике господарство.

Чимало односельців, попри мораторій, фактично продали землю за безцінь – механізмів декілька, наприклад, емфітевзис – право впродовж півстоліття користуватися угіддями.

Про всі людські страхи знає Роман Лещенко. Заспокоює, силою угіддя не забиратимуть, земельна реформа – це, передусім, не продаж, а наведення ладу на ринку і захист права людини вільно розпоряджатися своїм паєм.

Лещенко у роз’їздах часто, має завдання від президента до грудня об’їхати всю країну та зібрати думки людей про земельну реформу. Сам ще не знає, чи купуватиме наділи. І переконаний, якщо ринок відкриють – продавати ніхто не кинеться, бо вигідніше буде здавати в оренду, яка як мінімум подвоїться.

Читайте: Аграрій чи аматор: що ви знаєте про ринок землі – ТЕСТ

До речі, Факти ICTV писали про топ-6 міфів щодо відкриття ринку землі. Там про захмарні ставки на кредити, схеми обману, рейдерство і не тільки.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка