П’яні та новачки. Чому відпочинок в українських горах небезпечний

Лавини загрожують любителям зимових видів спорту – тож рятувальники закликають утриматися від катань. Адже і за гарної погоди надзвичайних випадків вистачає.

Як констатують фахівці: в українців немає культури катання. Часто наші люди лізуть на найвищі гори під алкоголем, та вперше ставши на лижі. При цьому можуть завдати шкоди не лише собі, а й багатьом відпочивальникам.

У травмпункті гірськолижного курорту людно: одні чекають на рентген, іншим накладають гіпс.

Лижників із важкими травмами везуть за 60 кілометрів. Тут чи не в кожній палаті туристи-лижники або сноубордисти. У сезон буває і сотні важко травмованих. Цього року одна лижниця померла.

Зіткнення на схилах не рідкість. У більшості випадків через чайників, які, не розрахувавши свої сили, піднімаються на круті вершини. Інструктори радять не заощаджувати на навчанні.

Гори помилок не прощають.

Обов’язковий шолом, з ним  шанси травмуватися зменшуються.

Культура українського катання часто проявляється ще й у бажанні хильнути перед спуском. Такі відпочивальники кивають на численні генделики та європейський  досвід. Однак у Європі п’яного на схилах не побачиш, туристи дбають не лише про свою безпеку,а глінтвейном зігріваються хіба після катання.

Вживання до – втрата пильності, рівноваги і загроза для навколишніх.

Дивіться: 400 прикордонників Буковини долучилися до 22 Pushup Challenge

Дотримання безпеки лижників має стати подвійним завданням – і для відпочивальників, і для власників курорту.

Нагадаємо, у Буковелі відбулися змагання, які в єдині команди об’єднали одвічних конкурентів. День дружби лижників та сноубордистів на засніжених схилах України відбувається вперше.

Буковель
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка