Робота рибалкою у Португалії: що для цього потрібно і зарплати

Гірше стало із введенням Євросоюзом  квот. З грудня по квітень вилов  заборонений – риба в цей час росте. Дозволено виходити на чверть морської милі, де риби менше. Не задоволені рибалки й місцевою владою.

Та нині питання не лише в заробітку, головне, щоб риба залишилась й через 10-20 років. Безконтрольний вилов призводить до її різкого зменшення.

10 років тому рибалки виходили на тих самих човнах, в те саме море. Косяки риби були більшими – вони більше заробляли. Зараз популяція риби знизилася, і квоти введені для відновлення рівноваги.

Дивіться: Морські делікатеси Португалії: ціни і коли краще їхати

Рибалки пристосовуються до нових умов, і в море готові йти будь-коли. У них все напоготові, аби погода налагодилась. Сальвадор із задоволенням показує свій склад: кілометри волосіні, маячки, поплавки, краболовки.

Робочий день рибалки починається о 2-3 ночі. Після ретельної перевірки снасті – вихід в море о 4 ранку. Раніше замість тракторів, які  виштовхують човен в море і  витягають, працювали воли.

Човни були без моторів: в Атлантику виходили на веслах. Але, й без такої екзотики вихід у відкритий океан, хай вони його звуть морем, неймовірна пригода  для новачка.

Вони працюють. Закидають сітку – оцінюють течію, підлаштовують швидкість човна під неї, чекають і – витягають. Зараз найбільше навантаження – на лебідку.

Як будь-який рибалка, Сальвадор гордо розповідає про свою найбільшу здобич. Що для нас шок, для них  будні. На берег повертаються о 10-11 ранку.

Там вже  чекають жінки для сортування вилову. Далі товар йде на загальний аукціон – кожна рибинка на обліку.  Після цього – на базари й ресторани.

Рибалки хоч і скаржаться на заробіток, та  навіть для Європи, прибуток мають непоганий.  Дохід складає 2-3 тис євро на місяць.

До слова, Факти писали про симптоми ботулізму.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка