ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Секрети геніальності та 100 невідомих творів – виставка Марчука в Києві

У Києві проходить виставка Секрети геніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука. На виставці – переважно небачені досі твори. Особлива експозиція у форматі digital-галереї, де картини оживають та рухаються.

Найвідоміший стиль живого генія Івана Марчука – пльонтонізм або суцільне плетиво ниток. Свої шедеври він творить на останньому поверсі однієї з київських п’ятиповерхівок. У майстерні заховані численні пейзажі, а поряд і призабуті натюрморти.

Дивіться: Українські козаки-супергерої: виставка картин у Києві

Багато з цих картин написані за кордоном. До 1988 року у Радянському Союзі взагалі не визнавали творчості унікального українця. Тож 1989 року він виїхав до Австралії, потім були Канада і США.

Вже 2001 року Марчук повернувся в Україну. Під його творчість тодішня влада пообіцяла музей, однак проект заглух. Автор сумує, що його досі більше шанують за кордоном.

Лауреат премії імені Шевченка, увійшов до ТОП-100 сучасних геніїв світу. Час від часу і в Україні він робить великі виставки. Одна з найбільших та найяскравіших відкрилася у мистецькому центрі Артерія.

Творінь Івана Степановича майже 5 тис. Та на виставці більше 100 невідомих творів, з яких останні – цьогорічні.

Роботи Марчука у трьох залах, найбільш незвичайна – digital-галерея. В ній його картини оживають під музику і звуки природи, глядач опиняється у віртуальному світі художника. Аби зробити таку красу понад 200 полотен фотографували з десяток разів кожен.

Виставка працюватиме до грудня. Уже кілька тижнів ажіотаж не спадає, подивитися роботи Марчука прийшли фізики, історики, та прості школярі.

Нагадаємо, 24 жовтня в Луврі відкрилася найбільш довгоочікувана і дорога виставка Леонардо да Вінчі. Вона присвячена 500-річчю від дня смерті геніального митця.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка