Середземноморські равлики – як вирощують в Україні та скільки можна заробити
Французький делікатес успішно вирощують українські фермери.
До прикладу на Тернопільщині на фермі вирощують лише середземноморських равликів. Ці слимачки дорожчі та значно смачніші, щоправда складніші в догляді.
Нетрадиційний для українських людей бізнес вирішив запровадити тернопільський підприємець Мирослав Загорський. У селі Чугалі він тримає равликову ферму.
Ці слимачки погано чують і майже нічого не бачать, але мають хороший апетит. Потребують вологи, тепла і добірних кормів.
Дивіться: Українська моцарелла і рікотта: як виготовляють та де скуштувати
Равлики ростуть від місяця до трьох – залежно від умов тримання. У цій теплиці стала температура – 25 градусів. І дуже вологе повітря – 80%.
Середземноморські равлики вибагливі в догляді. В таких, справді тепличних умовах, ось ці слимачки живуть 3 тижні. Далі їх виносять на свіже повітря.
Слимачки хоч і повільні, можуть втекти із території ферми. Аби їх стримати, на вулиці розкладають спеціальні соляні таблетки.
Минулого року підприємець продав півтори тони таких слимачків. За кілограм молюсків платили від 2-х до 6-ти євро.
Їх їдять як делікатес, а ще використовують для косметики та створення ліків. Збувають не тільки в Україні, а й закордоном.
Незвичну ферму у селі Чугалі Мирослав Загорський заснував 2 роки тому, закупивши 200 кг равликів. Прибуток сподівається отримати вже за 2 роки.
Нині тут працюють 2 людей. Із 15-ти соток пан Мирослав цьогоріч планує зібрати 5 тон молюсків – а це понад 5 млн равликів.
Підприємець підрахував – із такими темпами за 2 роки вийде на промислові партії з прямими поставками до Європи та Японії.
До слова, Факти писали про імпорт риби з Норвегії: як ловлять та шлях в Україну.