, Відеоредактор

Справа нацгвардійця Марківа: Аваков прилетів на суд в Італію

З арештованим в Італії нацгвардійцем – Віталієм Марківим вдалося зустрітись міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. Сталось це 17 травня на засіданні суду. Міністр і представники Нацгвардії прибули до Італії, аби надати свідчення у справі Марківа і довести його невинуватість.

Нагадаємо, учасника АТО Віталія Марківа затримали в Італії влітку 2017-го. Його звинувачують у причетності до загибелі італійського фотографа Андреа Рокеллі, який потрапив під обстріл біля Слов’янська 2014-го року. Проте сам Марків усе категорично спростовує.

В італійській Болоньї, нацгвардійця Марківа затримали майже два роки тому. Він саме прилетів у відпустку до матері, яка живе тут. Звинувачення ґрунтуються на свідченнях французького журналіста, що потрапив під обстріли та вижив, та двох його італійських колег. Вони зателефонували Марківу після загибелі Рокеллі, і Віталій переконав їх не їхати на місце трагедії бо небезпека. Тож журналісти й зробили висновок, що стріляв саме він.

Читайте: Суд прийняв апеляційну скаргу Зайцевої і призначить засідання

Через велику кількість присутніх, сьогоднішнє засідання – в більшій залі. Воно відрізняється від попередніх. Сьогодні допит свідків чотирьох нацгвардійців – співслужбовців Марківа. І командувача Нацгвардії – Миколи Балана. Участь у суді на захист Віталія бере й Міністр МВС Арсен Аваков.  Першим перед судом свідчить Микола Балан.

Більшість питань до нього стосуються зброї, з якої вбили Рокеллі. Італійська прокуратура наполягає  – це було навмисне вбивство з міномета. Командувач Нацгвардії пояснює – тоді у цього підрозділа МВС взагалі не було мінометів. А зі стрілецької зброї, яка була у Марківа, зробити це було неможливо.

До італійської прокуратури журналістам не підступитись. Єдине відомо – це не останнє засідання у справі Марківа.

До слова, 180 топ-чиновникам можуть заборонити виїзд із України – суд відкрив справу.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка