, журналістка Факти ICTV, ведуча рубрики «Огляд соцмереж» та кореспондентка сайту
, редакторка стрічки

У Грузії почалися репресії проти добровольців: під посольством у Києві пройшов мітинг

Під посольством Грузії у Києві 29 липня небайдужі люди влаштували мітинг проти репресій та переслідувань добровольців-грузинів, які приїхали захищати Україну.

Серед учасників протесту і Борис – доброволець із Батумі. Він в Україні з 2022-го.

– У 1991 році українці приїхали нас підтримати. Я тоді маленький був, але по історії знаю. Тому я був у боргу і приїхав сюди воювати, – розповідає чоловік.

Дорога додому йому зараз закрита – відразу затримають, якщо повернеться.

Тому учасники акції у такий спосіб хочуть достукатися до влади Грузії. Кажуть, що служба безпеки почала репресії щодо добровольців, які воюють або воювали на боці України. Їх почали оголошувати в розшук, а ветеранів – викликати на допити. Усе це активізувалося після ухвалення так званого закону про іноагентів.

– Мета акції – показати солідарність від українського суспільства до добровольців, які захищають нашу Батьківщину. Ми зобов’язані на знак подяки відстояти їхні права, – пояснює організатор акції Владислав Артюшенко.

Їм шиють справи про найманство або державну зраду, складають чорні списки. Мета таких репресій – покарати тих, хто вже воював чи воює в Україні, та залякати тих, хто тільки збирається долучитися до боротьби з Росією, а ще – пригасити опозиційні сили в Сакартвело.

– Вони хочуть очорнити наше ім’я, вони знають, що це той контингент Грузії, який зі зброєю в руках зараз воює на боці України проти РФ. Тому вони роблять усе можливе, щоби зв’язати нам руки, – пояснив голова воєнного комітету Кавказького союзу Ладо Гамсахурдія.

Наразі на боці України воюють сотні добровольців-картвелів. Більше 70 – загинули. Але вони розуміють, що саме в Україні зараз виборюється свобода для обох наших народів.

Читайте також
Спікер парламенту Грузії підписав закон про “іноагентів”, який спричинив масові протести
Шалва Папуашвілі

акція протесту, Війна в Україні, Грузія, доброволець, посольства, Російська агресія, Україна-Грузія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка