ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Євробачення 2017: скільки витратила та що заробила Україна

Відправити на Євробачення до Швеції Джамалу було для України великим ризиком. Адже її пісня здавалася абсолютно неформатною. Однак вже з перших репетицій наша Джа вразила щирістю і душевністю, бо співала про те, що її болить.

Україна прийняла Євробачення. Спочатку влаштували битву міст за проведення конкурсу – заявку подали Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів і навіть Херсон. Врешті перемогла столиця – найбільший виставковий центр країни.

Та здається, будували, ремонтували, латали, все навколо Лівобережки нашвидкуруч.

За що точно не було соромно – то це за сцену. Екран – найбільший, який коли-небудь монтувати в Україні та сцена, що швидко адаптувалася під кожен номер. Вразили і оригінальні номери ведучих.

Щоправда, ярмарок марнотратства таки був. Лише на костюми ведучих пішло майже мільйон гривень.

Не зважаючи на війну, Україна не взяла прикладу зі Швеції та Греції, які провели конкурс за мінімальні гроші. Правда там не ремонтували доріг і станцій метро.

Дивіться: Євробачення в Україні: шалені прибутки та що скуповували пачками

Але гуляли ми на широку ногу. І витратили на конкурс майже 30 мільйонів євро. Одна сцена коштувала 110 мільйонів гривень. 15 мільйонів віддали на безпеку. Позичали крІсла у львівського стадіону аж за півмільйона гривень, чому не взяли з Олімпійського у Києві – загадка. Ще 5 мільйонів гривень пішло на тканину – аби прикрити сусідній довгобуд. 80 тисяч гривень – викинули на вітер – на повітряні кульки, які запускали конкурсанти.

Українське Євробачення теж не минулося без скандалів. Російська провокація зі співачкою Самойловою не пройшла. Попри шалений тиск Київ таки наполіг – Самойлова порушила український закон, побувавши в анексованому Криму, тому її до нас не пустили. Та без росіян все одно не обійшлося.

Болгарію представляв москвич Крістіан Костов, подопічний російського співака Діми Білана. Юнак був серед фаворитів. Та неочікувано після першого півфіналу у лідери вирвався скромний португалець з хворим серцем Сальвадор Сабраль. Його лірична пісня про кохання покорила серця глядачів та журі. Як і Джамала, він співав рідною мовою.

Фантастичне шоу Україна таки провела, а от наші учасники гурт O.Torvald встановив вітчизняний антирекорд –  3 місце з кінця.

Зате всіх полонив гурт Onuka, що виступив у фіналі як гість. І хоч українське телебачення перекрило його рекламою, весь світ був вражений неймовірним поєднанням етніки та елекроніки.

Євробачення 2017 транслювали майже півсотні країн світу, разом з Австралією та США. Фінал подивилися 200 мільйонів людей.

До Києва приїхали 60 тисяч гостей. Майже половина з них (20 тис) – іноземці.  Кожен турист на день витратив приблизно дві сотні євро.

Для всіх країн-учасниць Конкурс Євробачення переважно збитковий. Його заробіток – Іміджевий. Це шанс показати себе світові. І ми його не проґавили.

Євгенія Овчиннікова, Оксана Коваленко та оператори. Факти ICTV.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка