, Кореспондентка Факти ICTV

З тризубом і байрактарами! Які вишиванки популярні серед українців

День вишиванки в Україні щороку набуває все більшої популярності. До цього дня ретельно готуються, замовляючи унікальні ексклюзивні сорочки у відомих дизайнерів, дехто поспіхом згадує про нього лише напередодні.

Через події у країні особлива увага цьогоріч на вишиванках із нетиповими орнаментами: приміром, присвячених нашим військовим, незламним містам. На сорочках усе частіше бойова техніка та безпілотники.

Сорочку під назвою Відсіч дизайнери столичного бренду доповнили символами боротьби – тризубом, мечем і булавою. Одну із моделей присвятили цивільним українцям, від яких теж залежить перемога на воєнному фронті.

– Вона називається Сміливість. Зверху ми бачимо людей, які тримаються за руки – це символ об’єднаності, – каже адміністратор магазину бренду вишиванок Етнодім Андрій Горніцький.

Нижче можна роздивитися карти українських міст-героїв, які чи не найбільше постраждали від нападу Росії – Бучі, Гостомеля, Маріуполя, Харкова.

Та в топі продажу уже понад рік – так звані мілітарі-вишиванки. Сорочка із військовою технікою викликала неабиякий захват, особливо після того, як у неї вбрався Володимир Зеленський.

– Ми пошили цю вишиванку для нього, під нього, тому що у нас є всі його заміри. І коли президент її надягнув, це був просто повний солдаут. Десь на два місяці ми були абсолютно завантажені замовленнями, – каже засновниця бренду Indposhiv Катерина Возіанова.

Та щоб зберегти ексклюзивність виробу, саме такого відтінку хакі та з чорним візерунком для жодного клієнта більше не шиють. Натомість на українських сорочках з’явилися турецькі байрактари. У передчутті контрнаступу дизайнери бренду уже міркують над вишиванкою, що символізуватиме українську перемогу.

Убакси військових теж почали прикрашати вишивкою.

– Це не вишиванка в стилі мілітарі, це конкретно уніформа, на яку ми просто додали вишивку, – каже засновник проєкту ВишивУбакс Сергій Курочкін.

У його сорочках одружуються, їх надягають відомі захисники. В оригінальній вишиванці оборонці Азовсталі – Пташка та Орест чи поет і музикант Павло Вишебаба.

– Ця сорочка для тих, хто вдягнув форму, щоб захистити своє право захистити вишиванку. Коли я це от формулюю, тілом пробігають мурахи і я щиро радію, що людям це резонує, – додає Сергій.

Свого бізнес-партнера Сергій зустрів випадково у потязі. Той, як виявилося, мав власне виробництво, яке довелося перепрофілювати під пошиття військової форми. За цей час вони продали понад  700 сорочок. Третину прибутку Сергій спрямовує на допомогу фронту.

Вишиванка, День вишиванки
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка