ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Закон про Антикоррупционный суд: зарплаты судей $7000 и самый спорный вопрос

На цьому тижні народні обранці нарешті візьмуться за розгляд, а якщо пощастить, то й за прийняття важливого законопроекту про Антикорупційний суд.

Принаймні, так домовилися на погоджувальній раді. До проекту закону надійшло майже 2 тисячі поправок, тому його планують розглядати 3 дні. Андрій Парубій налаштований оптимістично. Більшість готова підтримати президентський законопроект, опозиція – коливається.

День під знаком майбутнього антикорупційного голосування. На погоджувальній раді домовилися: швидше за все, друге читання буде в четвер.

Більшість позицій узгоджені і з МВФ, і з Венеціанською комісією. Фактично мова йде про останні позиції, про які ведуться дискусії – повноваження громадської ради міжнародних експертів.

Остаточні переговори з МВФ заплановано на сьогоднішню ніч – по Києву, в США це буде ранок. Ще спікер Андрій Парубій буде говорити з членами Венеціанської комісії.

Читайте: Сергій Рибалка: Антикорупційний суд не зможе повноцінно функціонувати без урахування наших правок

Структура займеться не старими корупційними справами, а новими, причому священних корів у вищих ешелонах влади не залишиться. А міжнародним експертам, як і суддям, будуть платити гідну зарплату на рівні $ 7000 на місяць, щоб працювали якісно.

Для початку роботи потрібно призначити 35 суддів. Державну охорону можуть надати не тільки членам їх сімей, а й близьким людям.

Злочинами самих суддів буде займатися Державне бюро розслідувань. І хоча до документа майже 2 тисячі поправок, профільний комітет парламенту вже підтримав створення Антикорупційного суду.

Його винесуть на голосування без найбільш спірного питання – права вето міжнародних експертів, щодо кандидатів на посаду антикорупційних суддів. Тому переговори тривають, але провладні фракції просять усіх голосувати за.

У більшості готові підтримати президентський законопроект, а ось опозиціонери поки вагаються. Опоблок вже заявив – за Антикорупційний суд голосувати не буде.

Без Антикорупційного суду Україні не бачити ні вигідних кредитів, ні міжнародної довіри.

До слова, Україна перегляне всі договори, які уклали в рамках Співдружності незалежних держав та вийде з тих, які протирічать сьогоденним національним інтересам.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка