, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Знесуть чи відремонтують? Що буде з радянськими хрущовками

Сьогодні лише у Києві  понад 2 тис. хрущовок, які були збудовані в 50-60 роках минулого століття.  Загалом по країні їх понад 50 тис.  І якраз цього року спливає термін експлуатації перших будинків, які були зведені  1957 року. Та що робити з ними далі ніхто не знає.

Ухвалений ще 2006-го  закон “про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду” так і не запрацював – потенційним інвесторам виявилося невигідно розселяти мешканців.  Згідно з документом, аби забудовник зміг хоч щось зробити з хрущовкою – йому необхідна згода усіх жителів. При цьому закон передбачає реконструкцію цілими кварталами, тож умовити усіх жителів  – справа неможлива.

Читайте: Скільки коштують “зайві” квадратні метри та кому доведеться платити податок на нерухомість.

Нині у Мінрегіонбуді розробляють новий законопроект, який бере за приклад Східну Німеччину та Литву. Там хрущівки капітально  модернізували, поміняли всі труби, якісно  утеплили і тепер це житло досить популярне серед молоді. А от у Москві хрущовки просто  зносять цілими кварталами. А людей переселяють у більші квартири. Правда, згода потрібна не всіх, а лише 70% мешканців.

Тож куди відселятимуть жителів хрущовок, якщо взагалі відселятимуть  і хто за це сплачуватиме – стане відомо наступного року. Тоді обіцяють  напрацювати  новий закон, який має вирішити питання застарілого житлового фонду.

До слова, влада Києва планує знести від 3000 старих будинків, серед яких 90% – хрущовки.

Житло в Україні, Хрущовка
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка