Яценюк: Ми будемо судити Росію за «кривавий «русский мир» (відео)

Кабінет міністрів відзвітував про свою роботу за перші 100 днів. Усі члени уряду на чолі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком підсумували свою роботу.
14.07. “Країна знаходиться в стані війни з ядерною державою. Країна, яка по вуха в мільярдних боргах”, – заявив Яценюк. Прем’єр зазначив, що ми обороняємо не тільки нашу державу, а в тому числі і ЄС. «І Європа усвідомила загрозу. Саме тому у країнах Балтії з’явилися війська НАТО. Ми просимо Україні допомогти забезпечити безпеку», – додав він.
«У мене особисто небагато віри у виконання Мінських домовленостей, так як вважаю, що Росія і її президент не змінили своїх планів щодо України. Тому вибір стоїть – чи боротися за нашу державу, чи здатися. Ніхто здаватися не буде», – заявив він. Раніше у своєму виступі Яценюк також заявив: «Ми не дамо Путіну розпочати третю світову війну».
Прем’єр зазначив, що Україна почала судову тяганину: «Ми будемо судити Росію за агресію проти України, за порушення міжнародного права, за крадіжку Криму, за створення «кривавого «русского мира» в Донецьку і Луганську. Ми починаємо процес в Гаазькому трибуналі. І Міністерство юстиції отримало відповідні доручення», – заявив Яценюк.
Прем’єр також окреслив основні здобутки свого кабінету:
1. Наша спільна команда.
2. Ми виплатили всі пенсії, пільги, зарплати.
3. Провели перший етап податкової реформи, заборонили перевірки, звільнили від оподаткування малий і середній бізнес.
4. Децентралізація. Ми почали перший етап бюджетної децентралізації.
5. Ми прийняли безпрецедентний бюджет – 5,2% на фінансування армії, 90 млрд. грн. в цьому році на противагу 65 млрд. торік.
6. ЄС. Угода підписана, ми створили механізм її виконання, в кожному міністерстві є заступник з євроінтеграції, ми поетапно виконуємо план щодо запровадження безвізового режиму.
7. Енергетика. Від пустих сховищ і перекритого РФ газу ми прийшли до того, що сьогодні 70% газу ми купуємо не в РФ, а у ЄС, і не за ціною, яку хоче Володимир Путін, а за ринковою. Ми скоротили дефіцит «Нафтогазу» з 10 млрд. до 1 млрд. Я усвідомлюю реакцію на підвищення цін за енергоносії – виходу іншого немає.
8. Ми створили відповідний державний орган для програми реабілітації. Крім того, на утримання переселенців Україна витрачає понад 3 млрд. грн. “1,1 млн. грн. плюс 3 млрд. грн. ми зараз видаємо, щоб утримувати тимчасово переміщених осіб. Саме тому ми зацікавлені в тому, щоб війна закінчилась якомога швидше і люди, які покинули свої домівки у Донецькій і Луганській областях, повернулись назад”, – сказав Яценюк.
13.42. Премєр-міністр Арсеній Яценюк ініціює конфіскацію заарештованих грошей екс-президента України Віктора Януковича та його оточення.
“Я ініціюю прискорення конфіскації арештованих грошей Януковича і його поплічників у розмірі $1,4 млрд. Ці гроші мають якнайскоріше поповнити бюджет України і дати необхідний ресурс для розвитку економіки”, – заявив Яценюк.
13.35. Наступного тижня Міністерство інформаційної політики України презентує новий телеканал іномовлення Ukraine Tomorrow, заявив міністр інформаційної політики України Юрій Стець, передає Еспресо.TV.
“Треба створювати телеканал мовлення про те, що дійсно відбувається на сході України”, – наголосив Стець.
Він зазначив, що європейські та американські партнери підтримують політику Мінінформу і закликають разом боротися з російською пропагандою, яка вже розповсюджується на Польщу, країни Прибалтики і навіть США.
“Отже ми перестаємо захищатися, ми переходимо в наступ”, – попередив Стець.
13.30. Міністерство екології і природних ресурсів України планує найближчим часом вивести Чорнобильську АЕС з експлуатації, заявив міністр екології і природних ресурсів України Ігор Шевченко під час публічного звіту про 100 днів діяльності уряду, передає Еспресо.TV.
“Найближчим часом ми плануємо вивести Чорнобильську станцію з експлуатації. Це зменшить навантаження на бюджет”, – сказав міністр.
Він також поінформував, що на цій території планується створити Поліський біосферний заповідник, “щоб повернути ці території в економіку”. “Зараз це мертва зона і зараз там не відбувається ніякої економічної активності. Зараз небезпеки немає”, – резюмував Шевченко.
Крім того, за його словами, “на сьогодні державі повернуто 19 газових родовищ і три значні частки у договорах про спільну видобутку газу на Сахалінському родовищі, які були незаконно передані приватним компаніям, пов’язаних з сім`єю Януковича”.
За його словами, наразі Україна веде десятки судових справ з приводу повернення газових, нафтових та інших родовищ до державної власності. “І ми за три місяці не програли жодної судової справи. Ця робота буде продовжуватись. Зараз готуються інші судові справи”, – сказав міністр.
13.15. Найближчими місяцями планується розформувати МРЕВ і створити нову систему сервісів МВС, завдяки яким можна буде отримати усі необхідні довідки, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає Еспресо.TV.
“Найближчим часом буде змінено систему сервісів. Існує такий ненав’язливий сервіс, як МРЕВ, де кожен з вас напевно піддавався цьому знущанню, коли доводилось оформлювати певні документи, отримувати довідки. До літа ми отримаємо нову систему сервісів МВС, об’єднану, де ми зможемо в одному місці за європейськими стандартами з мінімальним тиском на громадські права людини отримувати оформлення усіх довідок, пов’язаних з автомобілями і закінчуючи усілякими довідками, які видає міліція, зокрема, дозволів на носіння зброї”, – повідомив Аваков.
Крім того, він повідомив, що протягом цього місяця розпочнеться переатестація нових українських поліцейських. За розрахунками МВС, до кінця року нові патрульні служби з`являться в усіх містах-мільйонниках України.
“Найближчим часом почнеться процес оптимізації структури органів внутрішніх справ. Він передбачає чітке розмежування функцій силового блоку та цивільного сервісного центру, усунення дублювання повноважень, позбавлення підрозділів органів внутрішніх справ невластивих їм функцій, а також запобігання можливості появи корупційних схем”, – зазначив Аваков.
У МВС у зв’язку з реформуванням системи скоротили 20 тисяч співробітників, ще стільки ж – на черзі.
“Ми заявили про докорінну реформу в МВС, щоб не латати стару, а створити нову систему міліції, що буде не “кришувати” і репресувати, а служити і захищати. Ми діємо покроково, ліквідуємо багато міліцейських підрозділів. Був ліквідований УБОЗ, транспортна міліція, ветеринарна міліція”, – повідомив міністр.
За його словами, на базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС буде створено єдиний підрозділ спеціального призначення К. О. Р. Д.
12.59. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив уряду взяти на окремий контроль виплати грошового забезпечення для всіх військовослужбовців.
“Всі соціальні виплати по учасникам, по військовослужбовцям виплачуються, але я прошу взяти на окремий контроль. По соціальних мережах я спостерігав, що декілька військовослужбовців жалілись на те, що невчасно виплачується грошове забезпечення. Тому я прошу взяти на окремий контроль виплати грошового забезпечення для всіх військовослужбовців країни, які захищають Українську державу”, – сказав Яценюк.
Водночас міністр оборони України Степан Полторак заявив, що у Міністерстві оборони України створено кадровий резерв чисельністю 1432 військовослужбовців з учасників АТО – для заміщення вакантних посад в керівництві Міноборони і Генерального штабу.
“Впроваджена система перевірки через поліграф тих керівників, які призначаються на посади”, – заявив Полторак.
За його словами, Міноборони буде нарощувати обороноздатність з урахуванням нових викликів і загроз. Він також заявив про наміри реорганізувати ЗСУ, їх кадрове та технічне забезпечення, оптимізувати систему освіти військовослужбовців.
Уряд також має намір працювати над соціальним захистом військовослужбовців та забезпечення їх житлом, особливо сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО.
“Головним завданням надалі вважаю: завершити роботу з переходу на новий стандарт бойову готовність, підготовку військ, матеріально-технічне забезпечення, оснащення Збройних сил України. Роботи ще дуже багато проблем. Але головне – ми чітко знаємо, що необхідно робити, ми чітко знаємо, як це робити. Ми зробимо все для того, щоб Збройні сили були готові до захисту територіальної цілісності України. Головна мета – надійний захист України. Збройні сили України до захисту України готові”, – заявив Полторак.
12.27. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству фінансів навести лад у державних фінансах, щоб створити базу для підвищення життєвого рівня населення. “Ключові завдання – продовження податкової реформи, якісна зміна соціальних стандартів в країні. І я ще раз хочу підкреслити: заробимо – будемо підвищувати соціальні стандарти. Але зараз для цього треба прикласти максимум зусиль, навести лад у державних фінансах, щоб створити базу для підвищення життєвого рівня населення”, – заявив Яценюк, передає РБК – Україна.
Також за його словами, перед Мінфіном стоїть завдання скорочення боргових зобов’язань. Міністерство фінансів України завтра, 13 березня, почне консультації з міжнародними кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього державного боргу, заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.
За її словами, Мінфін впорався з усіма викликами: “Які виклики стояли перед міністерством 100 днів тому? Найголовніший виклик – це стабілізувати фінансову і банківську систему України, для чого потрібно було забезпечити прийняття державного бюджету, який дозволить профінансувати всі ключові потреби України і залучити фінансову допомогу від міжнародних партнерів. З цими завданнями ми впоралися”.
12.14. Міністерство юстиції України зафіксувало 4,5 тис. фактів порушень прав людини Росією, заявив глава Мін’юсту Павло Петренко.
“Близько 4,5 тис. фактів порушень прав людини були зафіксовані спільно з правоохоронними органами, спільно з військовими і спрямовані в європейські інституції. Всі ці факти лягли в основу тих справ, які розглядаються і будуть розглядатися, в тому числі, і в міжнародних кримінальних судах, проти злочинів, які були скоєні з боку Росії”, – заявив Петренко.
“Ми поставили ціль – повне перезавантаження системи юстиції”, – зазначив міністр і додав, що за законом про очищення влади було звільнено понад 400 чиновників вищих посад і проходить перевірка ще 4 тис. чиновників. “Проводиться перевірка їх майнового стану, стилю життя. Ми вважаємо, що закон про очищення влади буде реалізований до кінця і будуть проведені всі хвилі люстрації аж до місцевого рівня державного апарату”, – зазначив Петренко.
“Наші середньострокові цілі в рамках реформ – досягнення наступних результатів в рейтингу Doing Business: реєстрація бізнесу – зараз 76 місце, мета – 13; реєстрація власності – зараз 59, мета – 47; забезпечення виконання контрактів – зараз 43, мета – 31; дозвіл неплатоспроможності – зараз 142, мета – 75”, – зазначив Петренко. Крім того, продовжується реформування виконавчої служби та надання публічних сервісів.
12.00. За словами Арсенія Яценюка, міністр закордонних справ очолює “дипломатичний фронт боротьби з російською агресією”.
“В ЄС ніколи не було всеохоплюючої стратегії стосовно Росії, наразі ми маємо підтримку всього Союзу, всього цивілізованого світу, Японії, Великої сімки, всіх країн, які розуміють, що, не підтримуючи Україну, світ зраджує своїм цінностям”, – заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
“Маємо готовність підтримувати реформи в Україні для того, щоб зробити всю Україну успішною демократичною країною”, – зазначив він.
Він також наголосив на міжнародній гуманітарній допомозі: “Ми маємо унікальний гуманітарний пакет – тільки понад 100 млн євро ЄС виділив на гуманітарну допомогу постраждалим на Донбасі”.
За його словами санкції проти Росії “не мають жодних аналогів і так буде, поки не буде відновлено суверенітет України”.
Він також наголосив на праві самовизначення українців щодо питання вступу до НАТО: “Оскільки ми нарешті відмінили позаблоковий статус України, тільки українці можуть визначити, яким чином забезпечувати безпеку України. У нас на сьогодні схвалено ключову програму співпраці з НАТО. І наша мета є дуже простою – зробити реформу безпекового і оборонного сектору такою, щоб відповідати стандартам НАТО, оскільки це стандарти цивілізованого світу”.
Він також наголосив, що МЗС боротиметься за всіх полонених Росією українців: “Ми будемо працювати до кінця по кожному, хто тримається терористами на Донбасі та у тюрмах Росії. Ми працюємо над тим, як відновити контроль над окупованими територіями”.
Міністр також наголосив, що дипломатична служба України наближається до світових стандартів: “Ми будемо такими, які є європейські служби”. І додав, що МЗС готує до подання у Верховну Раду нормативного закону про дипломатичну службу: “Наша логіка – це є відкритість та креатівність, але насамперед це послідовність у відстоюванні миру на Донбасі і поверненні Криму”.
11.41. Віце-прем’єр міністр, міністр культури В’ячеслав Кириленко пообіцяв прозорий розподіл коштів на культуру. “Ми зробимо розподіл всіх засобів, які використовуються Міністерством культури, прозорим. Особливо це стосується коштів, які виділяються на проекти мистецтва”, – заявив Кириленко.
Кошти будуть розподілятися через окрему експертну раду на проекти, не пов’язані з підтримкою бійців у зоні АТО. Кошти на підтримку воїнів в АТО будуть розподілятися через координаційну раду “Зброя культури”, передає РБК-Україна.
11.36. Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус прогнозує скорочення чиновників міністерства на 30% найближчим часом і на 20% – восени. Про це йдеться в матеріалах Кабміну, підготовлених з нагоди 100 днів роботи уряду, передають «Українські новини».
“Проведена організація міністерства, скорочено кількість департаментів, а штат чиновників скоротиться на 30% найближчим часом і ще на 20% – восени”, – йдеться в доповіді Абромавичуса.
Також вже скасовано 16 регуляторних обмежень, 26 видів діяльності більше не вимагають ліцензування, скорочено термін отримання сертифікатів в аграрній сфері, скасовані неефективні експертизи та моніторинги.
11.20 Упродовж двох тижнів члени Кабміну будуть давати тривалі прес-конференції про свою роботу, заявив під час свого звіту про 100 днів роботи уряду прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
“Протягом 2 тижнів всі члени уряду у приміщенні Кабінету міністрів будуть давати тривалі прес-конференції, щоб ви мали можливість поставити будь-які запитання, які вас турбують і непокоять українське суспільство і, відповідно, кожен член Кабінету міністрів дасть як детальну презентацію, так і детальні відповіді”, – заявив Яценюк.
Також він укотре наголосив, що уряд, коаліція і президент працюють як єдина команда. “Окремо хотів би зазначити роль і місце парламентської коаліції. Незважаючи на те, що іноді не всі члени парламентської коаліції підтримують своїх членів уряду, але у нас є єдність, у нас є можливість приймати необхідні закони, у нас є розуміння всередині парламентської коаліції і це уряд разом з парламентською коаліцією і разом з президентом України створив одну, єдину команду. Команда, яка зіткнулася з неймовірними викликами країни, команда, яка працює 24 години на добу і 7 днів на тиждень, команда, яка робить все, що в наших силах”, – зазначив Яценюк, передає 112.