
Представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, другий президент України Леонід Кучма вважає, що перші Мінські угоди сприяли деескалації військових дій.
– Щоб об’єктивно оцінити значення Тристоронньої контактної групи і перших Мінських угод, досить згадати ситуацію кінця літа 2014 р. Насамперед, це Іловайська трагедія, після якої у нас досі вважають втрати, – розповів Кучма, даючи оцінку необхідності створення і значимості роботи контактної групи, пише Інтерфакс-Україна.
У цьому контексті він висловив переконання: – Без Мінська-1 ми б втратили набагато більше і території, і людей.
Кучма з жалем зазначив, що деякі політики, розмірковуючи на цю тему, “зайнялися відвертою підміною понять і фактів”.
Читайте: Що змінилося на Донбасі за рік Мінських угод (ІНФОГРАФІКА)
– А найбільш завзяті “ура-патріоти” договорилися до того, що якби не Мінські домовленості, то Україна давно б звільнила Донбас. Вони, мабуть, забули, в яких умовах підписувалися і Мінськ-1 і Мінськ-2, забули про Іловайськ, про Дебальцеве, – сказав представник України в тристоронній контактній групі.
– Саме завдяки Мінським угодам вдалося зупинити ескалацію війни з непередбачуваними наслідками, – підсумував Кучма.