Укр Рус

Bellingcat : російська версія аварії MH17 – вигадка

Bellingcat : російська версія аварії MH17 – вигадка

Міжнародна група розслідувань Bellingcat опублікувала детальну перевірку версії російського концерну Алмаз-Антей, що вважає українську армію відповідальною за катастрофу в липні 2014 року малайзійського авіалайнера, що здійснював рейс МН17.

За версією російської сторони, ракета, що збила Боїнг, була запущена з району близько селищ Зарощенське або Велика Шишовка, що контролювалися українською армією, причому сама ракета була старої модифікації, і давно не перебуває на озброєнні російської армії, пише Русская служба BBC.

Bellingcat з великою часткою впевненості стверджує, що, навіть якщо погодитися з версією Алмаз-Антея про точку запуску ракети, її все одно не могли запустити українські військові.

Зараз дивляться

На підставі інформації з відкритих джерел – головним чином фотографій з геотегами в соціальних мережах – ентузіасти-розслідувачі дійшли висновку, що 17 липня, в день аварії Боїнга, в районі Зарощенського не було українських установок Бук.

Точно так само була перевірена версія про точку запуску біля Великої Шишовки, в результаті перевірки було визнано, що українських Буків там також не було. Bellingcat визнає, що зібрані дані не дозволяють робити висновки про те, якою стороною збройного конфлікту контролювалася ця зона.

Однак зіставлення доступних більш пізніх даних з цього району дозволяє експертам Bellingcat припускати, що 17 липня 2014 року там вже були, як сказано в доповіді, російські військові.

Наприклад, ентузіасти з Веllingcat проаналізували фотографію з геотегом на південній околиці Великої Шишовки і датовану 20 липня, на ній зображений озброєний чоловік у камуфляжі на тлі поля соняшників.

Фотографія, як зазначають автори доповіді, була виявлена в записі ВКонтакте якогось Анатолія Молчанова, який до цього в квітні 2014 року викладав фотографії себе у Криму, одягненого в однострій російського військового, фотографії зі зайнятого проросійськими силами Слов’янська, а пізніше в лютому 2015 року – з-під Дебальцевого.

Читайте: ФСБ замовила Краснову вбивство активіста – СБУ

Згідно з погодніми умовами в цьому районі і характером поведінки у соцмережі Анатолія Молчанова, в Bellingcat роблять висновок, що фотографія з Великої Шишовки могла бути зроблена в будь-який із трьох-чотирьох днів до 20 липня, а значить 17 липня, в день загибелі MH17, ця територія вже контролювалася проросійськими силами.

Також волонтери Bellingcat стверджують, що ні в одному з населених пунктів, розташованих у зазначеному Алмаз-Антеєм районі можливого запуску, не вдалося знайти свідків залпу зенітної установки.

Таким чином, виявляється малоймовірним, що з цієї зони взагалі проводився запуск ракети системи Бук, незалежно від того, якій зі сторін збройного конфлікту вона належала. Автори нової доповіді нагадують, що версія Алмаз-Антея про тип і місце запуску ракети Бук суперечить і висновкам Bellingcat, і версії офіційного слідства, проведеного Голландією.

Минулого тижня Bellingcat представив свою остаточну версію загибелі Боїнга, в якій вся вина покладається на російських військових.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка