
Хілларі Клінтон, і Дональд Трамп перемогли в більшості штатів на попередніх виборах до Демократичної і Республіканської партії за підсумками праймеріз 1 березня.
Супервівторок, коли одночасно проходять праймеріз в 13 штатах, вважається однією з ключових подій у визначенні кандидатів у президенти від Республіканської та Демократичної партій.
На пожежній станції номер 10 у містечку Арлінгтон у Вірджинії у супервівторок – ще й виборча дільниця. Тут, як і в більшості штатів, одночасно проходять партійні вибори і демократів, і республіканців. Особливість Вірджинії – зареєстрований виборець може обрати партію безпосередньо перед голосуванням. Далі виборець отримує бюлетень, заповнює його. А електронна скринька зчитує голос.
Явка виборців – неочікувано висока. Люди сподівається, що респубілканці не оберуть за свого кандидата Дональда Трампа.
Читайте: Саакашвілі порушив заборону Кабміну (ВІДЕО)
– Він – тиран. Він – демагог. І я до смерті налякана, бо я жила в часи Гітлера і Мусоліні, і мені не подобається його риторика, – говорить 89-річна Корін Говард, яка голосує за Гілларі Клінтон.
Від республіканців, які виходять із дільниці, часто чути і таке.
– Я голосував за Кейсика. Він, певно, не виграє, рейтинг надто низький. Але кінець кінцем я роблю це, аби забрати голоси у Трампа, – каже виборець Закарі Джонсон.
Саме несхожість Трампа на інших кандидатів виборює йому прихильність серед республіканців, кажуть експерти. Водночас демократи більше покладаються на досвід.
– Я голосував за Гілларі Клінтон. Бо вона має найбагатший політичний досвід. Нові кандидати лякають мене. А хто найбільше лякає? Це буде містер Трамп, – говорить виборець Террі Мейдем.
Результати праймеріз у Вірджинії не стали несподіванкою. Перемогу тут здобули головні тріумфатори супервівторка: Гілларі Клінтон у демократів і Дональд Трамп – у республіканців. // Юлія Ярмоленко, Голос Америки, спеціально для ICTV