
Будь-який новий президент США, який змінить на посаді Барака Обама, не буде зручним для російської влади.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала російський політолог Лілія Шевцова.
– Як ви думаєте, чому ми мусуюємо принизливе для імперської свідомості питання: хто для Росії буде комфортним американським президентом? Роздуми на цю тему є вимушеним визнанням: Америка стала засобом легітимації російської влади. Не будь Америки – незрозуміло, на чому трималася сьогоднішня Fortress Russia. Америка для Кремля – об’єкт садомазохізму, провокуючи, з одного боку, ненависть (або ревнощі?), з іншого, бажання змусити Америку якщо не до любові, то хоча б до ходіння парою, – зазначила вона.
Експерт підкреслила, що американці готують Кремлю неприємний сюрприз.
– Хто б не опинився незабаром у Білому Домі, він (вона) вже точно не буде зручним президентом для російської влади. Ті, хто сподіваються на Трампа, втратили головне в його світогляді – його опору на силу і непередбачуваність. Коротше, на інструментарій, який використовує Кремль, сподіваючись на передбачуваність глобальної наддержави і те, що вона не буде відповідати, коли її смикають за хвіст, – пише Шевцова.
Шевцова також впевнена, що, наприклад, з Хілларі Клінтон Кремлю буде ще менш комфортно:
– Для мешканців Кремля жінка-лідер має бути нестерпним випробуванням! Тим більше, якщо це жінка розумна і вольова і не хоче грати в піддавки.
– Хто б не прийшов у Білий Дім, Обама для Кремля здається ідеальним партнером. Новий американський лідер буде змушений не тільки відновлювати зів’ялу роль Америки у світі, але і відроджувати повагу до американських політичних інститутів після того, як ці вибори випалили в країні політичну сцену. Самий короткий шлях вирішити питання поваги – це демонстрація рішучості і міці, – впевнена експерт.
Читайте: У Путіна заговорили про напад на Росію і нову війну
– Так, що час “текучого пост-модернізму”, зручного для шантажу Заходу завершується, – резюмувала вона.
До речі, відносини між Російською Федерацією і Заходом зараз ще гірше, ніж було за часів холодної війни. Так вважає російський політолог Андрій Піонтковський.