PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Тетяна Доцяк
Автор: Тетяна Доцяк

Чому безглуздо радіти 10 рокам для Зайцевої і Дронова

Спробую пояснити – чому безглуздо радіти 10 рокам для Олени Зайцевої і Геннадія Дронова. Прокурори і суддя могли увійти в історію як перші, хто засадили мажорів. Насправді, це не входило в їхні плани. Просто схема, яку змайстрували багато людей, викрита. Треба було щось робити.

Зайцева потрапляє в ДТП. Заперечувати її провину – абсурд. Лишається перекласти все на Дронова і поступово відмазувати.

З’являються боти, задача яких – створити Дронову негативний образ. Переховується, СБУшник, за кермом був не він, а жінка в манто, а потім що він, але за мить до ДТП жінка в манто робила йому непристойні речі.

Чому безглуздо радіти 10 рокам для Зайцевої і Дронова

Почалася робота з наркотиками. Зайцева віддала патрульній склянку сечі. В сечі знайшли опіати, для повторного аналізу вона зникає. Зникне й кров, хоча саме аналіз крові – беззаперечний доказ по наркотикам. Зайцева двічі здавала кров в день ДТП. Крові не вистачило для аналізу.

Єдина хто може підтвердити, що Зайцева була в наркотичному стані – нарколог Федірко.

Федірко вже проходить по одній кримінальній справі (разом з сином мутили наркотичні аналізи). Що ж робить? Якщо вона підтвердить, що написане нею про хитку ходу, невиконану позу Ромберга, звужені зіниці – свідчить про наркотичний стан – все, Зайцева пропала. А давайте Федірко зникне і ніхто її не знайде. А давайте!

Знайшли Федірко! (Шкода, що не можу сказати вам, як її знайшли, але повірте, це не заслуга прокурорів і слідчого Волкова). Що ж робить? Вона ж не може сказати, що написала брехню, тоді – стаття.

А нехай все підтверджує, тільки не каже, що це наркотичні ознаки. Хай скаже, що це черепно-мозкова травма. Так у Зайцевої не було в діагнозі травми! Та яка різниця?

Є лабораторний аналіз з опіатами, є огляд Федірко, токсикологічне дослідження (кодеїн та фенобарбітал) і на основі них вже можна зробити висновок, чи перебувала Зайцева під дією наркотиків.

Що ж робить? А нехай слідчий Волков просто не передасть експертам існуючі документи. Вже два місяці триває внутрішнє розслідування по Волкову. І поліція не може сказати на якому воно етапі. Бо знаєте на якому воно етапі? Ні на якому.

І нікому нічого не буде. Хто буде розслідувати куди зникли сеча й кров? Хто буде розбиратися зі слідчим? Тоді ж треба і прокурорів тягти, кругова порука – все це бачили, не відреагували, а навіть використали в обвинувальному акті.

А тут Лариса Матвєєва не заспокоюється. Поїхала до Супрун, вона дала Сергія Шума – директора центру моніторингу наркотиків, він вивчив документи, і сказав, що Зайцева була під дією наркотичних речовин. Що ж робить? А давайте скажемо, що він некомпетентний? А давайте!

Тепер Сергій Перепелиця не заспокоюється, вимагає повторну експертизу по наркотиках. Суддя міг грюкнути молотком і призначити експертизу в іншому місті, але він призначає її у Харкові. Тим самим експертам.

Експерти – що ж робить? А давайте скажемо, що ми не знаємо кількості опіатів? Так немає ж такої методології, яка б передбачала підрахування кількості опіатів. Та яка різниця?

Швидкість. І дитині ясно, що в Lexus була більше ста. Що ж робить? А давайте експерти не порахують швидкість. Скажуть, що колесо розмите і вони не впевнені, що це автомобіль. Ну, ладно, давайте.

А прокурори напишуть швидкість більше 80 км за годину. І скажемо, що не важливо на скільки Зайцева перевищила, головне, що перевищила.

А швидкість важлива знаєте чому? Бо якщо є точна швидкість, можна вирахувати можливий гальмівний шлях. А якщо є гальмівний шлях, то можна сказати, чи могла Зайцева уникнути ДТП.

Чому безглуздо радіти 10 рокам для Зайцевої і Дронова

Харківські експерти написали – не могла. А це був прямий шлях до виправдального вироку Зайцевій. Ну, дівчинка дуже хотіла уникнути, навіть сигналила, гальмувала, але не змогла. Це ж Дронов штовхнув її і зробив авто некерованим.

Пам’ятаєте цей сором, коли прокурори показували стоп-сигнали і говорили, що Зайцева гальмувала? Тільки то вона не гальмувала, а то спрацювала система курсової стійкості авто.

Перепелиця розуміє – Дронову труба, їде в Дніпро і робить свою експертизу. Вони порахували швидкість – 106 км за годину і заявили – загальмувати могла, зупинилася б поблизу світлофора. Якби почала гальмувати, коли побачила жовтий, а не навпаки натиснула газ до підлоги.

Що ж робить? А давайте скажемо, що дніпровські експерти також не компетентні? А суддя експертизу долучить,але не всю, окрім швидкості. А давайте.

Що ж робить, схему викрили, в пресі резонанс не вщухає, суспільство негодує – а давайте дамо Зайцевій і Дронову по 10 років, нехай подавляться.

І байдуже, що не знаємо, як це пояснити. Все одно ніхто не буде розбиратися, всі зрадіють, ми отримаємо премії. І байдуже, що все розвалиться в апеляції. Головне зараз – щоб забули про те, що ми намутили.

А в мене питання:

По-перше, чому на місці опинилася патрульна, яка знала родину 15 років? Чому саме вона повезла на огляд Зайцеву разом з мамою та подругою? Чому немає звука в авто патрульних? І навіщо періодично патрульна вимикала боді-камеру в кабінеті нарколога? А якщо не вимикала – куди зникли шматки запису?

По-друге, якщо ж це змонтував адвокат Зайцевої, то чи позбавлять його ліцензії за фальсифікації?

По-третє, чи перевірять, чому поліція так довго не могла знайти Федірко?

По-четверте, чи перевірять, куди зникли сеча й кров?

По-п’яте,  чи буде справа по Федірко?

По-шосте, чи буде покарано слідчого Волкова?

По-сьоме, чи буде надано оцінку діям експертів-техніків?

По-восьме, чи буде надано оцінку експертам по наркотикам?

По-дев’яте, чи буде надано оцінку прокурорам, які бачили весь цей сором і брали в ньому участь?

Представниця потерпілих Лариса Матвєєва обіцяє ініціювати розслідування по наркотикам. Сергій Перепелиця – по технікам. То ж далі буде.

Автор: Тетяна Доцяк, журналіст Фактів ICTV. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка