PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Володимир Гройсман
Автор: Володимир Гройсман

Доступ до тестів на коронавірус повинно мати все суспільство, а не лише найзаможніші

Відкритий лист до прем’єр-міністра України.

Вельмишановний пане прем’єр-міністре Денис Шмигаль! Звертаюсь до вас у надзвичайних обставинах, які потребують надзвичайних дій. У цю важку годину нам, українському народу, потрібно об’єднатись: суспільству треба виконувати рекомендації влади, але передусім – влада повинна служити суспільству. Пане прем’єр-міністре, ваш уряд стоїть перед серйозними викликами. Настав час окреслити їх чітко та конкретно.

Сьогодні основним та найбільш очевидним завданням держави є обмеження епідемії, спричиненої вірусом Covid-19.

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо цього однозначні: потрібно збільшити наявність тестів. Ізоляція хворих та суворий карантин необхідні, але цього недостатньо. Закликаю вас збільшити доступ до тестів. Коронавірус не вибирає. Тому доступ до тестів повинно мати все суспільство, а не лише влада та найзаможніші.

Читайте: У Києві організують розвезення медиків і правоохоронців на роботу – КМДА

У цьому контексті варто передусім пам’ятати про людей похилого віку і тих, хто страждає хронічними захворюваннями. Вони найбільш вразливі, і уряд не може про них забути. Про найслабших ніхто інший не подбає.

Тести, як видається, у світі доступні. Ваш колега у Чеській Республіці Андрій Бабіш кілька днів тому відправив до Китаю військові літаки за 100 тис. тестів. Що заважає вам ухвалити подібне рішення?

По-друге, уряд повинен запобігти необґрунтованій паніці.

Для попередження паніки потрібна чесна, систематична та щоденна інформаційна політика. Українське суспільство повинно знати, які реальні розміри епідемії та які плани має уряд.

По-третє, уряду потрібно негайно звернутися до Європейського Союзу з проханням внести Україну до планів спільноти щодо боротьби з коронавірусом.

Читайте: В Україні зафіксовано ще два випадки коронавірусу

Ми – система сполучених ємностей, і немає жодних причин, через які дії України та держав-членів ЄС, навіть ті, що стосуються придбання необхідного медичного обладнання та матеріалів, не можна було б узгодити. Міжнародна спільнота проходить сьогодні великий тест на солідарність, і я не можу собі уявити, щоб Україна отримала ні у відповідь. Переваги тут будуть очевидні, починаючи з більшої ефективності захисних заходів, через обмін досвідом і закінчуючи переговорами про зниження цін.

По-четверте, необхідно фінансово підтримати людей, які зараз вимушено опинились у неоплачуваних відпустках. Це працівники сфер, що припинили функціонувати на час карантину. Для цього використати фінансові резерви держави.

І нарешті, по-п’яте, Україна повинна пам’ятати про своїх громадян, які живуть та працюють за кордоном.

Не піддаваймось ілюзіям: якщо польський чи чеський роботодавець потрапить у біду і вирішить зменшити кількість штатних робочих місць, то першою жертвою стане українець. Очевидно, що багато наших громадян вирішать в цій ситуації повернутись додому. Уряд повинен їх прийняти. Тому я закликаю вас підготувати програму, яка дозволить цим людям повернутися на український ринок праці.

Час на політичні суперечки та полеміки ще настане. Будь ласка, прийміть мого листа з добротою – це вияв щирої турботи за долю України.

Автор: Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України 2016-2019 роки.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка