PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олег Устенко

Економіка виборів: чому все має бути добре

Люди завжди схильні вірити в те, що майбутнє завжди буде краще, ніж сьогодні.

Віра в краще пов’язана зі знаковими подіями в історії. Вибори президента є подібною знаковою відміткою.

Зміна влади практично завжди асоціюється з новими можливостями для майбутнього. Новий слуга народу – не важливо, хто їм буде після другого туру – чи зможе туди прорватися Тимошенко або Бойко, які наполягають на тому, що частина їхніх голосів було вкрадено і саме вони повинні увійти в сутичку із Зеленським – дає нам сигнал про те, що знову відкривається нове вікно можливостей.

Ці очікування не обов’язково раціональні, але вони будуть мати місце.

Економіка – це не тільки цифри. Це ще й очікування. І очікування здатні творити дива. Достатньо згадати стрибки інвестиційної активності під час Ющенка (реформи не робилися, а інвестиції зростали). Навіть незначні позитивні зрушення супроводжуватимуться мультиплікаційним ефектом.

Від уміння нового президента “осідлати” ці очікування прекрасного майбутнього, що виникають у економічних агентів, залежить і можливість прискорення економічного розвитку країни.

Читайте: Результати виборів: чому Схід за Бойка та Зеленського Реакція кандидатів у президенти на результати екзит-полів Наш народ за п'ять років навчився самостійності, влада ж обіцяла і втікала від відповідей

Позитивних сигналів для економічних агентів може бути досить багато: цивілізована передача влади, широка підтримка населення, “оновлення крові” правлячого класу.

Ніякого дисбалансування економічної ситуації не відбудеться. Можливі відхилення будуть позиціонуватись як збільшена тимчасова волатильність, і не більше того.

Інтрига щодо можливих результатів другого туру поступово зникає. Виникає нова інтрига – хто буде прем’єром у новій конфігурації. Шанси є у багатьох (включаючи і Гройсмана). І, навіть, це – незважаючи на початок військових дій учасників процесу – дає приводи для оптимізму.

Автор: Олег Устенко, економіст, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка