PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Поки одні б’ють у спину, інші беруть частину наших проблем: Зеленський про поїздку до Британії

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

У наш час щирих друзів вкрай складно знайти. Бувають лише прагматичні інтереси та ситуативні домовленості. Але буває й Але. Наші відносини з Британією – стратегічні, діалог – абсолютно щирий, а досягнуті домовленості відображають справді близьку дружбу. Тому що цінності в нас практично однакові. Цінності, які є основою внутрішнього світу нації. Свобода, конкуренція, самовідданість, відповідальність, честь.

Сьогоднішня Нова Угода з Британією, яка визначає наші відносини після Brexit, дає змогу громадянам і бізнесу співпрацювати з набагато більшим потенціалом. Більш розкуто та перспективно. Тому що друзі. І тому що вміємо відверто розмовляти. 

Читайте: Україна підписала угоду про стратегічне партнерство з Великою Британією

Торгівля, промислова політика, енергетика, сільське господарство, інформаційні технології, глобальні кліматичні програми – це тільки частина тих сфер, які охоплює наша Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. Початок великого шляху. 

Особливо цінуємо домовленість про спільну модернізацію українських Військово-морських сил. Разом з Британією ми зміцнюємо обороноздатність України на морі та підвищуємо безпеку на півдні нашої держави. Зрозуміло ж чому? Тому що поки одні “друзі” постійно б’ють у спину, інші (ті, які щирі) – беруть на себе частину наших проблем. Таким є цей несправедливий, але фантастичний світ. Є в ньому й “друзі”, і друзі. До того ж у нас зараз немає жодного сумніву в тому, що в намаганні знайти наш особливий шлях до миру Британія – з нами.

Читайте: Співпраця в оборонній галузі: Україна та Велика Британія підписали меморандум

У межах візиту відбулася також зустріч з членами британської королівської родини Їхніми Королівськими Високостями Герцогом та Герцогинею Кембриджськими. Це – перша аудієнція президента України у членів британської королівської родини. Вважаю це честю не для себе особисто, а для всієї нашої держави. Бо це також про ключові цінності. Про довіру насамперед. 

Абсолютно чудовою й дуже продуктивною була зустріч з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Справді непересічна людина! Запросив Бориса відвідати Україну з офіційним візитом. 

Володимир Зеленський розповів про результати поїздки до Британії

Звісно, говорили і про пандемію. Дуже вразило те, який порожній зараз Лондон. Людей на вулицях мало. А якщо є, то більшість – у масках, навіть просто на вулицях. Британці вкрай відповідально ставляться до карантинних обмежень. До свого та чужого життя. До слова держави. До особистої відповідальної поведінки. Тому, окрім іншого, домовилися діяти спільно у боротьбі з коронавірусом. Позиція Британії – кожна країна має одержати вакцину, коли її буде створено.

Тож у підсумку Лондон завершує максимально успішний зовнішньополітичний тиждень для України. Менше традиційно пафосних слів про те, як треба, і більше практичної конкретики для нової Української держави. Таким є наше кредо. Навіть цікаво, що ж тепер почуємо від реєстрових критиків?

Автор: Володимир Зеленський, президент України

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка